Vysoký tlak oleje motoru

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
msi
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03 dub 14:58

Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od msi »

Dobrý den,

trápí mě, že mi v autě vyskakuje hláška vysokého tlaku oleje v motoru,

Info o vozidle:
Škoda Yeti 1.2 TSI r.v.: 2010
VIN: TMBJF45L6A6022919

Na palubce mi na cca 3 vteřiny vyskočila během jízdy červeně hláška: Vysoký tlak oleje v motoru - zastavte vozidlo, s obrázkem červené olejničky na displeji, poté zmizelo.

Popis, jak to začlo:
- v prosinci 2022 se mi rozsvítila kontrolka motoru,
- dal jsem do Louda auto, vyměnili mi odlučovač oleje a vzduchový filtr
- po jízdě cca 100 km se ukázala hláška na displeji "Vysoký tlak oleje v motoru, zastavte vozidlo",
- dal jsem znovu do Louda Auto, sdělili mi, že netuší čím to je, ale že byl údajně povolen "průtokový šroub" tak ho utáhli,
- od toho okamžiku tj. od 23.12. do 20.1. byl klid, v tomto mezidobí jsem si nechal měnit olej v autorizovaném servisu, ale raději jiném,
- od té doby se mi to teda neobjevilo, až do včerejška - vyskočila hláška zase na 3 vteřiny a pak zmizela.

Upřesňuji, že hlášení vždy vyskočí na okamžik - tzn. za celou dobu, co mi vyskakovala hláška, tak to bylo vždy na 3 vteřiny, poté zmizí. Je to takový mžik, že to skoro nejde stihnout přečíst Měl jsem za to, že by měla svítit celou dobu, kdyby byl problém. Hláška od počátku problému doteď vyskočila tak 11x.
Dneska jsem zase jel a začlo to během jízdy ale tentorkát 3x po sobě (3 vteriny vyskoci, minuta klid a takle 3x), poté jsem vypl auto, počkal minutu a dojel domu a v pohodě.

Nemůže to být třeba nějákým čidlem nebo tam někdo v servise něco udělal špatně s tlakem?

Už nevim co dělat, když ani autorizovaný servis neví co s tím - prostě nevědí čím to je a to je celý. Zaplat za diagnostiku a nashle.

Stalo se někdy někomu něco podobného?

Děkuji za jakýkoliv názor, já se v autech nevyznám.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od mattonecz »

Mozna blbost ale neni tam jen moc oleje
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
msi
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03 dub 14:58

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od msi »

napadlo mě, když se to začalo dít až poté, co mi vyměnili odlučovač oleje, tak jestli není možné, že to je zavzdušněný ten odlučovač, není možný, že to zapomněl odvzdušnit? V autorizovaným servisu a pak podruhé, když jsem to tam s touto závadou dal, že by na to nepřišli?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od Jenyk »

U úplně jiných aut je to známá závada a dělá to čidlo tlaku oleje. Netuším, jak je to u zázraku z Boleslavi.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od retron »

na TSIčku jsou dva senzory tlaku oleje, standardní a pak při nízkém stavu oleje, jeden z nich může být vadný, ale spíš to vypadá, že je klasicky TSIčko ko a tlakuje do motoru, pravděpodobně pístní kroužky. Odlučovač oleje se neodvětrává, má membránu, která si ufukuje sama. Membrána se může prorazit a pak to dělá bordel, je to spotřebka mělo by se to měnit po 60tis. km, ale nikde se to neuvádí. Je to takovy plastový kastrol jak od sardinek nahoře na motoru, stojí cca dvojku.
msi
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03 dub 14:58

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od msi »

Kam byste doporučovaly dát auto, aby se na to přišlo a opravili to? Louda Auto nezvládá.

Děkuji za vase názory
msi
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: ned 03 dub 14:58

Re: Vysoký tlak oleje motoru

Příspěvek od msi »

Od té doby se to stále neobjevilo, to je vážně divné co?
Odpovědět