Octavia 1 - občasný nefungující centrál a startování

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
megapivo
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01 dub 19:17

Octavia 1 - občasný nefungující centrál a startování

Příspěvek od megapivo »

Ahoj,

mám Octavii 1 1.9 TDI 81 KW, rok výroby 1998. Přechozí majitel nechal zaslepit všechny zámky prý z důvodu častých krádeží v té době a jediný zámek je na kufru. Centrál - přes kufr otevřu celé auto. Dnes se mi stala taková věc, že jsem asi 2 hodiny poté co jsem s autem přijel chtěl z daného místa odjet, ale stalo se to, že centrál nešel. Vlezl jsem tedy do auta přes kufr a strčil klíč do zapalování. Klíč jsem otočil do první polohy, ale žádná z kontrolek se nerozsvítila a auto se chovalo absolutně mrtvě a vybitě a nešlo nastartovat. Zamknul jsem tedy kufr (ostatní dveře byly stále zamčené) a šel pryč.

Za cca 2 hodiny jsem se k autu vrátil s kabely, s tím, že zkusíme nabít baterku. Jenže najednou jsem uzamčené auto úplně v pohodě odemknul , centrál fungoval, strčil jsem klíče do zapalování, kontrolky se rozsvítili, já nastartoval a normálně odjel.

Cca 2 měsíce zpět se mi stalo něco podobného s tím, že se stejně jako dnes neotevřely dveře, takže jsem vlezl do auta přes kufr a když jsem strčil klíč do zapalování tak šlo ihned normálně nastartovat, vyměnil jsem tedy okamžitě pojistku centrálního zamykání a měl za to, že je vyřešeno, ale evidentně není...

Napadá někoho co by to mohlo být? Jak píšu výše, auto se tvářilo úplně vybitě a následně za dvě hodiny se chovalo jako kdyby se to předtím vůbec nestalo...
Odpovědět