Škoda Octavia 1 - už si nevím rady

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
turbo123
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03 úno 15:40

Škoda Octavia 1 - už si nevím rady

Příspěvek od turbo123 »

Zdravím, mám Škodu Octavia 1 - r.1998 - benzin 1.6.
Mám dva zásadní problémy které spolu mohou a nemusí souviset.
1) Když někde stojím a auto jede na volnoběh tak se velmi často (ale ne úplně vždy) stává, že mi auto tzv. škytá a drnčí, (docela výrazné nepravidelné vibrace), hlučí (nepravidelný zvuk - asi i občas lehce plechový nebo řemenový - těžko popsat) a také čas od času sami vyletí otáčky až téměř na dvojnásobek. Po té co se rozjedu tak je situace lepší (škytání odezní, otáčky jsou v normě, ale zvuk se mi pořád nezdá). Během jízdy však nastává další problém:
2) Většinou jezdím každý den cca 15. minutovou jízdu do práce a po práci domů a u ní se mi stává pravidelně, že mi při zatáčení a mírnému zvedání rychlosti - při nájezdu na dálnici (může to být náhoda - zatím se mi to stalo 4x , ale vždy to bylo za této situace) chcípne auto, v tu chvíli se mi samozřejmě zablokuje volant, ale palubovka i blinkr (když mám zapnutý) svítí dál, problikne baterie... Také se mi během jízdy samovolně stává rychlé probliknutí kontrolky baterie (na 1-2vteřiny).

Abych pomohl vyloučit příčiny tak dodávám, že jsem nedávno měnil svíčky, vzduchový filtr, palivový filtr, spojku, sadu kabelů k zapalování, napínací kladku a rozdělovač.
Také jsem si nechal vyčistit škrtící klapku. Baterii mám novější a hodnoty napětí v normě.

Máte někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? Navštívil jsem již třikrát autoservis a mám stále stejný problém...
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1533
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Škoda Octavia 1 - už si nevím rady

Příspěvek od abgx1 »

ja by som to tipol na zly spoj v elektroinstalacii.

Ten zvuk, to znie ako elektricke iskrenie...

Zatacas na dialnicu, kabel sa pohne, tym padom prestanie tiect prud tam kde tiect ma... Podla popisu a intenzity zvuku by som to tipoval na nejaky z hlavnych, hrubych kablov cez ktore tecie velky prud. Trebars kostriaci kabel od motora.

Urcite to na danom mieste bude cele opalene a cierne.



Dalsiu jazdu ti nemozem odporucat. Hrozi poziar auta.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Octavia 1 - už si nevím rady

Příspěvek od jarka »

Jsem si teď koupil speciál světa motorů o octavii, k 25letymu výročí výroby a tam zrovna psali něco o pravidelným dotažení kostriciho kabelu od baterky. Btw: jinak ten speciál je moc příjemný čtení, doporučuju.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
spooon
Pan Řidič
Příspěvky: 248
Registrován: ned 05 led 23:14

Re: Škoda Octavia 1 - už si nevím rady

Příspěvek od spooon »

buď kostření, nebo obecně někde špatný spoj/kontakt. Na Focusu mi jednou začalo svítit dobíjení, tak sem si říkal, že odešel alternátor. Ale po asi 5km auto chcíplo, což mi přišlo divný, protože ze zkušenosti vím, že jen na baterku se dá najet 20-30km v pohodě. No naštěstí to bylo asi 3km z kopce k bráchovi. Tak sem tam dojel, vyměnil baterku a po asi 2km to samé. Nakonec to byl jen povytažený kabel u alternátoru. Takže i tam by mohla být chyba.

OT speciál světa motorů mám přeplacený, je to většinou dost zajímavé čtení, i když poslední právě o octavii mě nějak neuchvátil.
Odpovědět