Posilovač řízení Fabia 1

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Vrata899
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 14 led 19:09

Posilovač řízení Fabia 1

Příspěvek od Vrata899 »

Zdravím, mám Fabii 1, 2003r. Nevíte, jestli mohla špatná autobaterii, která měla za sebou už asi 8 let způsobit poškození posilovače řízení? Baterka byla už úplně v háji, nabíjel jsem ji a nevydržela ani přes noc nabitá a ráno abych vůbec nastartoval jsem ji musel na chvíli nabít. Už jsem si koupil novou a než jsem ji stihl vyměnit, tak jsem zaparkoval a z ničeho nic se pokazil posilovač řízení a strašně špatně se pohybuje volantem. Může to mít něco společného s baterkou a tudíž s elektronikou nebo to je pouze náhoda a je posilovač na odpis?
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 448
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Posilovač řízení Fabia 1

Příspěvek od PepaSFI »

pokud to má elektrický posilovač, tak ten se špatnou baterkou může zlobit. On má, hlavně třeba při parkovacích manévrech dost velký odběr a alternátor to nemusí zvládnout. Mě se stalo u Pandiska že mi to ukazovalo kontrolku závady posilovače a jednou dokonce při zatáčení na parkoviště úplně vysadil, volant vytuhl. Po výměně baterie všechno v pořádku. Tyhle malý motory nastartujou i s baterkou co by jinde už dávno nefungovala, jenže pak se objeví jiné potíže.
Odpovědět