Fabia 1.9 sdi - problem s plynovým pedalem a piskani pri pomalejsi jizde

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
jana_m
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06 lis 12:17

Fabia 1.9 sdi - problem s plynovým pedalem a piskani pri pomalejsi jizde

Příspěvek od jana_m »

Zdravim, posledni dobou pocituju nejake problemy na svoji fabii. Jsem zenska a blondyna, nepoznám podle zvuku vadne brzdy, loziska atd, prostě jen poznam, ze je něco spatne..

Uz asi 2 mesice mi auto piska pri pomalejsi jizde, většinou kdyz jedu na 2, občas pretrva i po prerazeni na 3. Není to uplne pokazde a vetsinou se to objevi az behem jizdy, ne hned na začátku..

Auto ted bylo v servisu, bylo mi řečeno, ze je jak nove, vymenili remen, něco se servem, pumpu, udelali rozvody atd. Dala jsem 15 tis a tesila se po slovech mechanika, ze je jak nove, ze to bude vse ok..

No pískání pokračuje a problemy se přidaly dalsi..

Mam něco s plynovym pedalem. Pri rozjezdu mi pod nohou jakoby cuka a obcas mam pocit, ze tam asi jde malo plynu. Jelikoz pri rozjezdu do kopce pri spojce v zaberu seslapnu plyn a misto abych se rozjela, couvne mi to. Treba 2x a napotreti se rozjedu.. po rozjezdu to ze začátku pod nohou jakoby cuka, ale pak uz vse ok.. omlouvam se, lepe to jako blondyna popsat neumim 🤣 nemůže tam byt neco spatne zapojene? Pred tim generalnim servisem se mi to nikdy nestalo. Jezdím s tímhle autem 2,5 roku a doted jsem nikdy nemela problem se s nim rozjet...

Pak jeste jeden, ne tolik podstatny problem - nejde mi rádio, strasne chrasti, antena je vymenena, radia vyzkousena 3 a stejne.. takze porad musim poslouchat pres flashku nebo bluetooth, jelikoz zadnou stanici tam nenaladim.. mechanik na zadny problém neprisel, jen udajne dotahl kontakty.

Děkuji za rady
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1872
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Fabia 1.9 sdi - problem s plynovým pedalem a piskani pri pomalejsi jizde

Příspěvek od Zajda »

Kdyby to pískání šlo natočit, dalo by se s tím nějak pracovat.
Tohle je na věšteckou kouli:-)

Ten rozjezd - jestli se auto dusí, bude to něco s motorem, přívod paliva atd.
Jestli jen trhavě zabírá spojka, hledal bych problém tam.

Zkusil bych to na rovině - pomalu se rozjet, nechat auto jet bez plynu na volnoběžné otáčky a pak v těchhle otáčkách přidat plyn.
S SDI jsem nikdy nejel ale jakákoliv 1,9 TDI na rovině bezproblémů zabere z volnoběhu na jedničku i dvojku.
Turbo v tu chvíli nepomáhá, takže SDI by mělo fungovat stejně.
《》
Odpovědět