OCTAVIA 3 - chyba ESP - vypaluje se pojistka F5 ( komponenty

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Radik628
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 29 čer 20:30

OCTAVIA 3 - chyba ESP - vypaluje se pojistka F5 ( komponenty

Příspěvek od Radik628 »

Dobrý den, z ničeho nic mi přestala jet Octavia. Jedná se o 1.8tsi.
Ráno sednu do auta otočím klíčem a chci nastartovat, motor se točí ale nenaskočí. Na displeji vyskočí chyba ESP a vypálí pojistku F5 která se nachází v pojistkové skříní vedle baterie. Jedná se pojistku "komponenty motoru". Pokaždé když pojistku vyměním a otočím klíčem, nemusím ani startovat, tak pojistka hned střelí. Zkoušel jsem dávat i silnější pojistku a ta také střeli. Multimetrem jsem zkoušel propipat jestli náhodou není někde zkrat. Nezdál jsem mi "mínusový" kabel od startéru tak jsem ho odšrouboval. Dal jsem novou pojistku a otočil klíčem a pojistka drží. Jenže jak kabel od startéru vrátím zpět, pojistka opět vyhoří. Kde by prosím vás mohl být problém ? Děkují
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 100
Registrován: pát 14 úno 16:22

Re: OCTAVIA 3 - chyba ESP - vypaluje se pojistka F5 ( kompon

Příspěvek od janom »

Toto môže mať radu príčin, najlacnejšou verziou je štartér...alebo jeho kostrenie... ak to začalo robiť z večera do rána, pravdepodobná je návšteva kuny a niekde ohlodaná izolácia....(kuny majú O3 radi...) V krajnom prípade to môže byť aj zadreté/stretnutý motor, ale to by sa zrejme auto nejako prejavovalo už predtým...+ na O3 som o podobnom zatiaľ nepočul, takže nepravdepodobné...(teda ak to nemá moc km a nebola zanedbaná výmena rozvodov). Držím palce.
Odpovědět