Octavia 2 2.0 tsfi RS - nereaguje plynový pedál

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
TiTaaN
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15 čer 19:40

Octavia 2 2.0 tsfi RS - nereaguje plynový pedál

Příspěvek od TiTaaN »

Dobrý den.
Prosím o radu. Koupil jsem si Octavii 2 2.0 tsfi RS před FL (r.v. 2006).

Auto mám opravdu chvilinku, nějakou dobu se dělal počáteční servis a ještě nemám dořešené ani SPZ (jen přovozku), takže najeto s ním mám asi jen cca 100km. Přesto jsem trošku znepokojený a proto bych hned chtěl požádat o radu.

Občas auto po nastartování nereaguje na plynový pedál a otáčky klesnou na cca 700. Dále mám dojem, že se mi to stalo i po tom co jsem zastavil a auto nějakou dobu běželo na volnoběh. Jednou se "vzpamatovalo", když jsem sešlápl brzdu. Dnes se mi to stalo znova a jednoduše jsem čekal, po tak 30sec se najedou otáčky zvedly a plyn zase reagoval. Motor při těch nižších otáčkách je logicky tišší, ale jinak není slyšet nic špatného (klepání apod.)

Při jízdě plyn reaguje úplně normálně. Auto jezdí parádně, nezdá se, že by nemělo takový výkon jaký mít má. Stejně tak zvuk auta mi přijde takový jaký by měl být.

Jen dodám, že předtím, než jsem ho koupil, tak rok stálo. Do nádrže mi mechanik nalil nějaký čistič a asi 1/3 do plné jsme dotankovali vervu 100. Olej i rozvody jsou teď nové.

Tak a dotaz jaký asi čekáte. Nevíte čím by to mohlo být?
Děkuji mnohokrát.
TiTaaN
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: úte 15 čer 19:40

Re: Octavia 2 2.0 tsfi RS - nereaguje plynový pedál

Příspěvek od TiTaaN »

Pravděpodobně je chyba způsobena baterii, nějaký pokles napětí hádám. Nebo nějaký kontakt, to ještě časem uvidím.
Zjistil jsem, že to pravděpodobně způsobuje totiž zapnutá klimatizace. Když jsem ji zapl, otáčky okamžitě klesly na zmíněných cca 700 - 600 (?). Když jsem ji po chvíli vypl, okamžitě skočily na normálních cca 900. Za jízdy je se zapnutou klimatizací cítít pokles výkonu, což je normální, bohužel nedokážu posoudit jak je tento pokles velký.

Řešit to budu prozatím dobitím baterie, před zimou počítám stejně s preventivní koupí nové. Uvidím jak se to bude chovat dál. Ono to podle jiných fór kde jsou podobné (ne stejné) problémy, bývá prostě zakopané "někde" v elektrice.

- Kdyby měl někdo jiný názor, tak klidně napište. Případně pokud bude možné, dám vědět další info, aby měl někdo jiný se stejným problémem nějaké indicie.

Děkuji :)
Odpovědět