Škoda octavia 1 Zámeček

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
seznam
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18 črc 18:31

Škoda octavia 1 Zámeček

Příspěvek od seznam »

Zdravím,

vlastním už starší škodu octavii I, rok 1999, 1.9 TDI 66kW a už od koupi je nefunkční zámek u řidiče. Na ostatních 3 dveřích zámky nejsou a jde odemknout pouze přes páté dveře. Rozhodl jsem se jej opravit a v diskuzích jsem se dočetl nejčastější problémy. Kontroloval kabely ve dveřích a nenašel jsem žádné přerušené nebo jinak poškozené kabely. Po vyndání samotného zámku jsem zjistil že cvaká jen při odemykání ale u zamykání ne(než jsem ho vyndal ze dveří tak necvakal vůbec, klíč se neprotáčí), tak jsem celý zámek vyměnil za druhý z auta na náhradní díly. Zámek necvaká, jen když velkou silou přitlačím svorkovnici k zámku, tak funguje tak jak má. Dovnitř svorkovnice nejde vidět, ale nejspíš špatný kontakt (taky častý problém u tohoto typu auta). Dále se chystám vyměnit mikrospínač zámku, jelikož mi nejde centrál a při zavřených dveřích mi svítí stropní světýlko v autě. Pojistky na pozicích, které nějak souvisí se zamykáním jsou všechny OK. Otevírání oken od řidiče také funkční. Nemá někdo nějaký nápad kde může být jiná chyba?, když ty dveře budu rozebírat ať to nedělám na deset krát. Popřípadě poradit jak vyčistit nebo vyměnit za jinou svorkovnici, zkoušel jsem už sprej proti korozi a nic. (nevím jestli je vevnitř zrezlá). Dík
Odpovědět