Stránka 1 z 1

Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: čtv 09 črc 19:02
od Blecha00
Dobry den ,

mam Škodu Octavia II a už po treti mi unikla klimatizace a to mam novy kompresor a novy tlakovy spinac ,ale hlavne bych se chtel optat zda unik klimatizace (freon) jestli mi to nemuze nejak poskodit zdravi , ze by se me nejak dostal do inerieru a ja ho vdechoval, protoze mame 4 mesicniho kluka tak mam obavy.

Dekuji za odpoved.

Re: Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: pát 10 črc 08:46
od pavproch
Moje firma dělá stroje, na kterých se vyrábí části pro auto-klimatizace, tak bych to měl vědět, ale nevím (my totiž u těch auto-komponent s chladivem - myslím, že se značí HF1234y a/nebo R134 (nebo tak nějak) nepřijdeme vůbec do styku. Kromě toho ale občas děláme i stroje pro "in-house" klimatizace a tam s chladivem R32 resp. HCF-32 do styku přijdeme a je to deklarováno jako "výbušné" a "zdraví škodlivé" a musí se tam dělat spousta zabezpečení, aby koncentrace při úniku byly nízké. Takže bych jakési obavy měl i s tím chladivem v klimě v autě.

Re: Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: pát 10 črc 09:53
od SamotZdeny
Zajeď někam ,kde tomu rozumí.
Udělají podtlakový test a mělo by být jasno.Navíc v chladivu je barvivo,tak by mělo být vidět místo úniku.
Z 90% to bývá chladič ve předu(některé "značky", vydrží tak tři roky).
I kdyby to byl výparník v kabině(méně než 1% případů),únik je tak malý,že se nestačí vytvořit dostatečná koncentrace,aby byla nebezpečná.
Tak by jsi se nemusel obávat o zdraví.

Re: Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: úte 08 zář 18:46
od Steversonix
Zkontroloval bych, zda není prasklé těsnění u toho tlakového spínače klimakompresoru...

Re: Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: čtv 10 zář 08:11
od Čičo
Zašiel by som do servisu, ktorý sa venuje klimatizáciám. Podtlakový test nemusí odhaliť nič, treba test tlakový a elektronický detektor úniku!

Kompresor a spínač sa menili len tak, naslepo, alebo boli diagnostikované ako chybné?

Re: Unik klimatizace

PříspěvekNapsal: čtv 10 zář 11:09
od Jenyk
Nelaboroval bych s tím a dal to do dobrého servisu na klimatizace. Zejména u takhle staršího auta to už může být cokoliv. Mně to naposledy utíkalo přes ventil plnění klimatizace. Pokud to opakovaně plní v jednom a tom samém servisu, chtěl bych po nich nějakou refundaci.