Unik klimatizace

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Blecha00
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 09 črc 18:55

Unik klimatizace

Příspěvek od Blecha00 »

Dobry den ,

mam Škodu Octavia II a už po treti mi unikla klimatizace a to mam novy kompresor a novy tlakovy spinac ,ale hlavne bych se chtel optat zda unik klimatizace (freon) jestli mi to nemuze nejak poskodit zdravi , ze by se me nejak dostal do inerieru a ja ho vdechoval, protoze mame 4 mesicniho kluka tak mam obavy.

Dekuji za odpoved.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Unik klimatizace

Příspěvek od pavproch »

Moje firma dělá stroje, na kterých se vyrábí části pro auto-klimatizace, tak bych to měl vědět, ale nevím (my totiž u těch auto-komponent s chladivem - myslím, že se značí HF1234y a/nebo R134 (nebo tak nějak) nepřijdeme vůbec do styku. Kromě toho ale občas děláme i stroje pro "in-house" klimatizace a tam s chladivem R32 resp. HCF-32 do styku přijdeme a je to deklarováno jako "výbušné" a "zdraví škodlivé" a musí se tam dělat spousta zabezpečení, aby koncentrace při úniku byly nízké. Takže bych jakési obavy měl i s tím chladivem v klimě v autě.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Unik klimatizace

Příspěvek od SamotZdeny »

Zajeď někam ,kde tomu rozumí.
Udělají podtlakový test a mělo by být jasno.Navíc v chladivu je barvivo,tak by mělo být vidět místo úniku.
Z 90% to bývá chladič ve předu(některé "značky", vydrží tak tři roky).
I kdyby to byl výparník v kabině(méně než 1% případů),únik je tak malý,že se nestačí vytvořit dostatečná koncentrace,aby byla nebezpečná.
Tak by jsi se nemusel obávat o zdraví.
Steversonix
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: úte 16 čer 12:52

Re: Unik klimatizace

Příspěvek od Steversonix »

Zkontroloval bych, zda není prasklé těsnění u toho tlakového spínače klimakompresoru...
Kontrola a prověření VIN vozidla založené na technologii Blockchain - https://vincheckfree.net/cz/pravda-o-carvertical-proverili-jsme-nas-vuz/
Čičo
Řidič začátečník
Příspěvky: 138
Registrován: stř 11 črc 22:55

Re: Unik klimatizace

Příspěvek od Čičo »

Zašiel by som do servisu, ktorý sa venuje klimatizáciám. Podtlakový test nemusí odhaliť nič, treba test tlakový a elektronický detektor úniku!

Kompresor a spínač sa menili len tak, naslepo, alebo boli diagnostikované ako chybné?
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Unik klimatizace

Příspěvek od Jenyk »

Nelaboroval bych s tím a dal to do dobrého servisu na klimatizace. Zejména u takhle staršího auta to už může být cokoliv. Mně to naposledy utíkalo přes ventil plnění klimatizace. Pokud to opakovaně plní v jednom a tom samém servisu, chtěl bych po nich nějakou refundaci.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět