Octavia III DSG - radenie za studena

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
janom
Řidič začátečník
Příspěvky: 101
Registrován: pát 14 úno 16:22

Octavia III DSG - radenie za studena

Příspěvek od janom »

Zdravím všetkých prítomných.

Toto fórum čítam už dlhšie, vážim si schopnosť skúsených poradiť a vecne sa vyjadriť. Už dlhšie sa chystám aj aktívne sa zapojiť, presvedčila ma jedna záležitosť, ktorú práve riešim.

Ide o firemnú O III FL 2018 2,0 Tdi 135kw DSG 4x4, najazdené pod 40 tis km - podotýkam, že výlučne mnou (používané s rozumom a rešpektom, ľudia ma vnímajú ako pozorného vodiča).
Približne od polky prosinca/decembra som začal pozorovať zhoršené chovanie prevodovky za studena, ktoré tam dovtedy nebolo - pri radení 2 a 3 pri potrebe akcelerácie prevodovka niekedy preradí ale otáčky neklesnú okamžite ale postupne a nasleduje mierne trhnutie/cuknutie - pripomína to chovaním manuálnu prevodovku so spojkou neskoro uvedenou do záberu - už v otáčkach. Výraznejšie/častejšie sa to prejavuje pri zatáčaní (typicky potreba zrýchliť pri vychádzaní z vedľajšej cesty). Po zahriatí prevodovky to prestane.

Auto nebolo nikdy zapadnuté, nikdy neťahalo ani sa s ním "neprasilo"a na akékoľvek opotrebovanie dvojspojky alebo mechatroniky mi to príde veľmi skoro. Jediné čo som zažil neštandardné bola hodinové stop´go pohýňanie sa v kolóne v ostrých kopcoch v Alpách pri plnom naložení a ostrejšom tempe (za mnou kolóna 3 poľských dodávkárov - ktorý ma tlačili ako kreténi) - po tomto bolo auto extrémne horúce a aj si trochu zasmrdelo. Ale vravím, že toto by uškodiť nemalo - spojky v oleji sa predsa chladia a DQ381 je považovaná za robustnú skriňu.

Diagnostiku k dispozícii nemám, vymazanie adaptačných hodnôt (podržanie plynového pedálu pred naštartovaním) som skúšal, ale nepomohlo.

S DSG mám relatívne široké skúsenosti - predchádzajúce auto bola O III predFL s DQ250 - najazdil som na tom cca 280 tis bez problému, na suchých DSG mám tiež čo-to odjazdené - ale podobné chovanie som nezaregistroval nikde inde.

Samozrejme som skúšal vec reklamovať (je to v záruke) ale autorizák reagoval klasickým spôsobom - auto sa chová normálne. Pri druhom pokuse som to už nechal v servise na noc a bol v tom previezť šéfa servisu, ktorý však vybral trasu na ktorej sa to skoro nemohlo prejaviť. V anabáze so servisom plánujem pokračovať.

Prosím o radu, či možno takéto chovanie prevodovky DQ381 označiť za normálne.
Prípadne či by pomohla predčasná výmena oleja v prevodovke?
Ďalej ma napadlo, či to môže spôsobovať Haldex?

Ďakujem vopred. ^:)^
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Octavia III DSG - radenie za studena

Příspěvek od Jenyk »

Auto je firemní? Tak to oznamte garážmistrovi, dál to neřešte a jezděte.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět