OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
ŠtístkoO
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 03 kvě 08:20

OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od ŠtístkoO »

Zdravím,

mám problém s motorem na mé Octavii II 2.0 TFSI 147 kW - kod motoru BWA. Rok 2006, najeto 130 tisíc km.
Úplně na začátek říkám, že tomu vůbec nerozumím, tak prosím o shovívavý vysvětlování. :)

Vychází divný klapavý zvuk z motoru z části na straně spolujezdce, spíše v přední části. Nevím víc jak to mám popsat. Nahrál jsem to na video – snažil jsem se zachytit spíše zvuk, než něco, co by mělo být vidět - nevěděl jsem po čem mám koukat.
Tento zvuk to dělá při studeném i ohřátém motoru. Občas si myslím, že to přestane. Zní to jak nějaký řemen nebo tak něco. Při přidání plynu na volnoběh se rychlost "klapání" zrychlí a jak padají otáčky, zpomaluje i frekvence klapání. Máte někdo nápady, čím by to mohlo být?
Co vím, tak mám na autě vadný kompresor od klimatizace, ale nemyslím, že by to mohlo způsobovat tento problém. Zkoušel jsem mít puštěný ten "econ mód", což podle mě znamená, že bude tento kompresor vypnutý a žádná změna.
Z auto to slyšet není nebo minimálně. Je jasný, že pokud to bude nějaká závada, tak já to nebudu opravovat ani náhodou, půjde to někam do servisu. Jen bych rád věděl, co mám očekávat nebo jestli to není nějaká banalita, kde mám správně zaklepat a budeme zas kamarádi.

Přikládám odkaz na youtube, kde jsem se snažil nahrát ten zvuk.
https://www.youtube.com/watch?v=5026Ezs ... e=youtu.be

Díky za každou radu nebo nápad
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od retron »

jedna z kladek, dost pravěpodobně ta nahoře u alternátoru, mě to u Audi u stejného motoru dělalo něco podobného až se rozlítla a vzala s sebou řemen, stálo to asi 6ku
ŠtístkoO
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 03 kvě 08:20

Re: OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od ŠtístkoO »

Děkuju. Je to akutní závada a může způsobit něco hodně ošklivýho nebo s tím v klidu dojedu klidnou jízdou do servisu? :)
Nemusím se bát, že zruším motor, že ne?
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od řidičBOB »

motor ne...pokud je to ten altík, tak po destrukci, včetně řemenu, to maximálně přestane dobíjet a auto se po chvilce zastaví.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od retron »

přestane to dobíjet a fungovat posilovač řízení, 10 km dojedeš
ŠtístkoO
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pát 03 kvě 08:20

Re: OII RS 2.0 TFSI 147 kW (BWA)

Příspěvek od ŠtístkoO »

Nic jiného by to být nemohlo?
Kolik to tak může v běžným servisu stát? Asi se to nemění na počkání, co?
Každopádně moc děkuju.
Odpovědět