Octavia IV

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia IV

Příspěvek od Dix »

Den D u prodejců bude na přelomu března a dubna 2020.
Bez bodů
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od jerry »

A bude na nové O4 něco lepšího ohledně motorizace, brzd a podvozku? Nebo je to jen nový kabát a pár elektronických blbinek k tomu? Zatím se mluví jen o tom :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Octavia IV

Příspěvek od driver »

Technologií tam narvali snad úplně vše, co má golf, takže je jasné, že se toho v Boleslavi nebojí.
Vždycky do škodovky půlka věcí z VW nešla a nebo je schovali na FL, a tady je to namrskané totál vše.
To už se ukázalo u malého Kamiq, která má jediný nový infotaiment, zatímco Arona a T-cross o generaci starší! :-o
V Boleslavi se do toho obuli jako páni, ty kecy o konkurenci Dacie byly co? Vždyť ten bezplexi head Up nemá ani FL-Passat, teď ho teprve dostala A6ka a hned ho má Octa? Co se stalo? Nepochopím... :ymapplause:
A motory to samé, máš tam hybrid, mild-hybrid, malé i velké benzíny, silné i slabé nafty jak v golfu včetně TDI 147kW :ymparty:
Akorát se připrav na to, že to bude nechutně ale nechutně drahé, počítám, že Octa za 1.4 mega nebude problém, bohužel, kdo chce levné auto, je tam několik menších modelů, tohle bude drahá sranda...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od jerry »

Já měl na mysli, v čem budou lepší jízdní vlastnosti? Jak se to bude chovat v zatáčkách, co si to nechá líbit? Jaký bude běh motoru, reakce plynu? Jak to bude brzdit? Jaké bude řazení? To víš, jsem ze staré školy, tak mě takové věci jako infotainment nebo hybrid mě moc neberou. Já vím, je jiná doba. Ale dříve každého při uvedení nového modelu zajímalo, to co píšu výše.

EDIT: Prostě jsem zvědavý, zda v něčem výše uvedeném bude O4 natolik lepší, abych ji vyměnil za současnou O3 RS. Aby nebyla v něčem i horší. Například při přechodu z O2 na O3 se objevila u většiny modelů vzadu klika namísto víceprvku. Ale možná budu příjemně překvapen, i když v dnešní době jsem spíš skeptik.
Naposledy upravil(a) jerry dne úte 19 lis 15:14, celkem upraveno 1 x.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5586
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia IV

Příspěvek od Snowman000 »

jerry píše:A bude na nové O4 něco lepšího ohledně motorizace, brzd a podvozku? Nebo je to jen nový kabát a pár elektronických blbinek k tomu? Zatím se mluví jen o tom :(
No Golf A8 ma zadnu multi od 110kW vratane (A7 mal od 90kW) a predpokladam ze Octa bude na tom tentoraz rovnako...

Co je pre VW smutne napr, ze plynovu speru na kapotu ma len Octa ale Golf nee 8-}
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3338
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od jerry »

No vidíš, víceprvek vzadu měly už všechny O2, jak píšu výše :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia IV

Příspěvek od Dix »

Ceník a výbavy budou v pondělí 25.11.2019.
Bez bodů
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od janjan »

driver píše:Technologií tam narvali snad úplně vše, co má golf, takže je jasné, že se toho v Boleslavi nebojí.
Vždycky do škodovky půlka věcí z VW nešla a nebo je schovali na FL, a tady je to namrskané totál vše.
To už se ukázalo u malého Kamiq, která má jediný nový infotaiment, zatímco Arona a T-cross o generaci starší! :-o
V Boleslavi se do toho obuli jako páni, ty kecy o konkurenci Dacie byly co? Vždyť ten bezplexi head Up nemá ani FL-Passat, teď ho teprve dostala A6ka a hned ho má Octa? Co se stalo? Nepochopím... :ymapplause:
A motory to samé, máš tam hybrid, mild-hybrid, malé i velké benzíny, silné i slabé nafty jak v golfu včetně TDI 147kW :ymparty:
Akorát se připrav na to, že to bude nechutně ale nechutně drahé, počítám, že Octa za 1.4 mega nebude problém, bohužel, kdo chce levné auto, je tam několik menších modelů, tohle bude drahá sranda...
A6 má headup bez plexi už 9. rokem...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Octavia IV

Příspěvek od driver »

jerry píše:Já měl na mysli, v čem budou lepší jízdní vlastnosti? Jak se to bude chovat v zatáčkách, co si to nechá líbit? Jaký bude běh motoru, reakce plynu? Jak to bude brzdit? Jaké bude řazení? To víš, jsem ze staré školy, tak mě takové věci jako infotainment nebo hybrid mě moc neberou. Já vím, je jiná doba. Ale dříve každého při uvedení nového modelu zajímalo, to co píšu výše.

EDIT: zda v něčem výše uvedeném bude O4 lepší než O3 RS.
1) Tehdy na kliky přešli téměř všichni u slabších motorů to je téma dávno uzavřené a 4gen by měla kopírovat systém trojky, nad 111kW, pokud se nepletu.
2)Jízdní vlastnosti O3RS "velryby" bych moc nevyzdvihoval. Leon, Golf i A3 jezdí ve sport verzích lépe.
3) Je to pořád MQB, rozvor totožný, co se týká brzd, Cupra měla lepší, GTI taky a RS3 měla nejlepší... ale DCC s plynulou regulací poslední generace bude fajn.
4) Například Aerodynamika je bravurní a infoteimenty budou mít 4 verze, má být max 10" ale pro čínu 12.
5) dá se čekat ospalejší reakce na plyn, viz emise a těžké převody.. Pravděpodobně do 340Nm nová převodovka MQ281 a vše silnější už DQ381. Možná že konečně dostane RS i servo se změnou počtu otáček na volantu dle rychlosti vozu, co má třeba Kodiaq RS.
6) Čekám časem velké diskuse na téma plachtění bez motoru u mildhybridu :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16350
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia IV

Příspěvek od pavproch »

U konkurence neska napsali, že Oct IV bude i Scout (to asi pravda bude) a že bude jak v dýzlu, tak i benzínu s automatem i manuálem (to ale samozřejmě nemusí být pravda...)

..... a prý ten skaut NEbude hybrid..... ufffff, Schade hezky! :ymhug:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět