Octavia IV

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
406 Coupe
Pan Řidič
Příspěvky: 239
Registrován: čtv 28 zář 21:12

Re: Octavia IV

Příspěvek od 406 Coupe »

_sulcik_ píše:tvl zas ten Vaculíkův kec s odskakováním :D Ta náprava nikam neodskakuje ani k tomu nemá žádný fyzikální důvod, jak se ten trouba s nulovými znalostmi fyziky, snaží všem vnucovat, jelikož očividně neví, jak funguje stabilizátor :D
Vlečka má svoje výhody a nevýhody, hlavně hlukové, ale odskakování to fakt není :D
Omlouvám se za OT. Nevím jak Octavia IV a odskakování. Ale já to zažil s Mondeem 1999, v Itálii na dálničním mostě do levotočivé zatáčky, kdy se mi to rozskákalo na spárách a začalo po tečně opouštět vozovku - vpravo byla propast @-). Pomohlo radikální ubrání plynu - změna kmitočtu, ale to mi docvaklo až po cca 2 s a mezitím jsem pr..lí mohl štípat dráty. Ale zase to málem nedal ten Ital za mnou, ve 130+ odstup 3m, jak je jejich dobrým zvykem. Ještě, že jsou "elastici" a řídit většinou umí.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od Duke_Luke »

_sulcik_ píše:tvl zas ten Vaculíkův kec s odskakováním :D Ta náprava nikam neodskakuje ani k tomu nemá žádný fyzikální důvod, jak se ten trouba s nulovými znalostmi fyziky, snaží všem vnucovat, jelikož očividně neví, jak funguje stabilizátor :D
Vlečka má svoje výhody a nevýhody, hlavně hlukové, ale odskakování to fakt není :D
Trouba hovor tomu,ktoreho vidis v zkradle dement . Ak nedokazes precitit odskakovanie vlecnej napravy, tak bud si v zivote nesedel v aute s inym typom zadnej napravy, alebo tvoje cerebellum je na tom dost zle,co sa tyka vnimania pohybu celeho vozidla, alebo proste mas octu v zaklade a ides ju do krvi branit L-)

Ale presne kvoli ludom ako si ty ide cely autopriemysel do sraciek a sustreduju sa na lgbt farbickovy interier a infotainment a odstranuju multilink aj u motorizacii, kde boli niekedy ako zaklad.
Kedze ty budes ten typ sofera, ze je rad,ze vie tocit volantom ,kam ma ist. =;
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Octavia IV

Příspěvek od _sulcik_ »

podvozky mě živí, konkrétně jízdní zkoušky a věřím, že poznám víc než drtivá většina lidí tady, ale nechci soudit osobně tu nikoho neznám ;-) A ne oktávku vážně nemám (míval jsem maximálně O1RS) a ve škodovce nedělám.
A souhlasím s Bobem, většina lidí nepozná rozdíl a ti kteří ho poznají ho poznají zpravidla kvůli hlukům. Trouba Vaculíkovi budu říkat, protože o podvozku prostě mele sračky. Jeho omílání toho, že když najedeš na nerovnost jedním kolem tak se to přenese přes příčku a zvedne to i druhé kolo je kravina. Torzní tuhost vlečené nápravy je srovnatelná s tuhostí stabilizátoru, takže to samé se děje (resp. neděje) i u víceprvku. Jinak pro zvážení, minulá generace Hondy Civic Type-R (FK2) měla vlečku a je považována za jeden z nejlepších hatchbacků nedávné doby, nechápu jak to tedy dokázali s odskakující vlečenou nápravou x_x
Ale prostě co řekne Vaculda je pro jeho uctívače svaté a to. Ač on svatý není a rozhodně není nestranný a objektivní.
jinak dokazuješ svoji inteligenci nějakými předpojatostmi, kecy o lgbt, apod, ač se bavíš s člověkem co doma má třísetponíkový, 4 gumy zapalující, manuální převodovkou s dráhami tuhými jako liazka vyzbrojený stroj, který přesto, že je pouze 8 let starý má největší display na rádiu a ten je jednořádkový a nezvládne ukázat nic jiného než název stanice.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Duke_Luke
Pan Řidič
Příspěvky: 281
Registrován: pon 19 srp 11:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od Duke_Luke »

som si to precital este raz a pomaly. Takze toho troubu si myslel jeho (Vaculika), nie mna hej ? Tak to potom beriem invektivy spat :D a ospravedlnujem. Ani neviem, kto to je ,takze je mi ukradnuty :))
Ja mam vyse 400 konovu zadokolku v manuale,takze ver, ze cit pre zadok musim teda mat riadny :ymparty:
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia IV

Příspěvek od pavproch »

Dix píše:2.0 TSI 140 KW 4x4 7DSG v konfigurátoru.
Ještě minulý týden sice v konfigu byl, ale BEZ ceny, fčíl už je tam i ta cena.

Scout nakonfigurován, tabulkově skoro milion - Schade opravdu přitvrdila muzyku fest. Uvidíme, kolik % slevy bude v nabídce od prodejce (+ fleet = 2 auta za 12 měsíců), potom budu mít čas do druhého pololetí se rozmyslet, jestli do toho (ref nepovedený SW) jít anebo rači ne.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia IV

Příspěvek od pavproch »

Tak první info od prodejce - čekačka na OctIV Scout fbenzínu je aktuálně 30+ týdnů...... (Prý nejsou nějaké šváby/čipy či co.)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia IV

Příspěvek od řidičBOB »

Ano, DT jsou šílené... Ale ceny fajné. 20% bys neměl mít problém.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Octavia IV

Příspěvek od tommas »

Ta velikost nádrže 45 litrů u Scouta 2.0 TSi je fakt a nebo jen chyba?
Někde jsem četl, že verze s multilinkem vzadu měly mít nádrž větší. Zatím jen u 2.0 TDI 200k vidím 55 litrů.
Taky nad ním v benzinu uvažujeme, ale ta nádrž mě teda sere neskutečně. Oproti Mazdě 20 litrů dolů. :/
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Octavia IV

Příspěvek od _sulcik_ »

v klidu, všechny 4kolky mají 55l. Je to chyba v konfigurátoru.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Octavia IV

Příspěvek od tommas »

@_sulcik_ Díky za info. Snad to tak tedy bude.
Škoda ty stránky nemá moc aktualizované a celkově najít nějaké podrobnější a hlavně aktuální technické údaje je skoro nadlidský výkon. Nicméně udávaná nádrž byla jedna z mála negativ Scouta.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není

Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194
VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Odpovědět