Octavia IV

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Octavia IV

Příspěvek od _sulcik_ »

TomZ píše:D a S tak casto nemenim. Nicmene pri vyparkovavani D-R musi kolikrat clovek zmenit hodne rychle, coz s pakou jde dobre. S joystickem zkusenost nemam, nedokazu zhodnotit.
Z D na R je to s joystikem u O4 mnohem rychlejší než s pákou, protože ten joystick je dvoupolohový, mírným stalčením z D dá člověk N silnjějším dá R. Jde to všechno poslepu, rychle, člověk si na to zvykne za pár km. P jde zařadit ještě jednodušejí, jen se zmáčkne knoflík.
Ten joystick je super, jediná nevýhoda je, že někdo třeba rád řadí manuálně na páce, to potom chápu, že se to těm několika lidem nelíbí racionálně, zbytek je konzervatismus.
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od jerry »

Tvl, jezdí tu ještě vůbec někdo s MT? Mimo konzerv jako PP, jarka, Sněhulák a já? :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Octavia IV

Příspěvek od Stepan »

jáááá jooooo.
ale příští auto už bude automat :(
mattone: tak to jestli má zaměstnavatel šikovnýho fleet manažera, tak na vás ještě vydělávají :ymhug:
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3343
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia IV

Příspěvek od jerry »

mattonecz píše:
Stepan píše:V tomhle kontextu jsem zvědavej, kolik bude stát novej superb.
Ale zase bude člověk na firmě za hrdinu, z takovýhle palek se budou dostávat slevy jedna báseň :D
my mame ve firme na skodovky 16%. kolik tak davaj normalne?
Já měl před 4 lety 16% na O3 RS jako privát. Možná i to byl důvod, proč jsem koupil ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia IV

Příspěvek od HondaMan »

Jerry, ano já jezdím také MT, ale vzhledem k nabídce si nejsem dalším autem vůbec jistý...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Octavia IV

Příspěvek od Zajda »

Já jezdím s veterány A3 Mk1 nebo Civic 7G Type-R a pokud mám volnou cestu (nebo jde předjíždět) a nejsem unavený, interakce je boží a pokaždé co páka zapadne bez odporu a motor štěkně při podřazení mě zahřeje u srdce. Ale většínu jízdy bych automat uvítal, zvláště dnešní verze co opravdu fungují efektivně. V autech kde nereaguje plyn a visí otáčky při přeřazení je manuál vyloženě obtěžující. Pokud se k tomu ještě přidají nesmyslné otáčkové přeskoky, je to na mašli.
《》
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia IV

Příspěvek od HondaMan »

Pro mě jsou největším argumentem asistenční systémy a adapt. tempomat, bez kterých dneska už auto takřka nejde koupit a s MT je to pruda.
2.9T RWD
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: Octavia IV

Příspěvek od bojler »

jerry píše:Tvl, jezdí tu ještě vůbec někdo s MT? Mimo konzerv jako PP, jarka, Sněhulák a já? :D
Dokud to půjde, automat mít nebudu.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia IV

Příspěvek od HondaMan »

Což nemusí být zase tak dlouho, pokud nechceš jezdit ve Fabii nebo vyloženě sportovním autě.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5588
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia IV

Příspěvek od Snowman000 »

http://www.autoforum.cz/predstaveni/nov ... -nepocita/

Nene BiTDI je uz viacmenej mrtve...a pochybujem ze Octa RS bude mat motor/prevodovku/pohon inu k dispo ako Golf GTD, takze prave uz aj v clanku spominany 147kW 2.0 TDI, FWD, DSG...
A taktiez spominana 4x4 pre Scouta. (podobna analogia ako najsilnejsia 3.0 TDI v A6 Allroad a S6)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Odpovědět