Fabia 2 1.9.tdi

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
marketa93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 srp 17:03

Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od marketa93 »

Ahoj,

prosím o radu. Mám škodu Fabii 2 1.9 tdi 77kw. Má najeto 193xxx km. Loni jsem si ji koupila za 105 000 Kč, už jsem do ní vrazila cca 15 000 Kč za opravy a teď se mi znova porouchala. Jde prý o rozbitý DPF, který nějak poničil i turbo a Fabie nejde pořádně nastartovat a tím pádem nejede. A teď k mému dotazu, oprava bude stát 30 000, možná i něco víc. Má cenu je do toho auta vrážet? Nechce se mi posílat do věčných lovišť, ale nechci do toho auta nakonec vrazit peněz jako za novou.

Předem děkuji za jakoukoliv reakci.
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od Noldo »

Vymeniť mechanika. Nemyslím si, že by DPF, nech by bolo akokoľvek plné dokázalo poškodiť turbo. Ak je poškodené turbo, tak by to nemalo mať vplyv na štartovanie auta. Aby spôsobovalo dpf také problémy, že to neštartuje, tak to by muselo byť extrémne upchaté a to sa môže stať iba pri dlhodobom ignorovaní kontrolky. Predpokladám, že tomu svieti kontrolka motora, neviem, či to má aj kontrolku dpf samotného.
Vzhľadom na trhovú cenu auta by som nevolil nové diely, ale repas turba a čistenie DPF a to už by sa jednalo asi o polovičnú sumu.

V každom prípade môže byť problém aj niekde úplne inde. Tu je jediné riešenie napichnúť na dobrú diagnostiku a odraziť sa od toho. Tá by ukázala aj percentuálne zaplnenie DPF a tlak pred ním, za ním. Tým sa dá relatívne spoľahlivo určiť, či je naozaj vyslovene nepriechodný, aby bránil autu v naštartovaní. Ešte som asi nepočul, že by bol filter vyslovene nepriechodný...
Svieti auto kontrolka motora? Ako dlho?
marketa93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 srp 17:03

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od marketa93 »

Děkuju za reakci.
Nesvítila žádná kontrolka. Auto má samostatnou kontrolku DPF, která také nesvítila. Prostě z ničeho nic, auto zdechlo při jízdě a pak už nešlo nastartovat. Pouze zasvítila kontrolka autobaterie, po tom co zhasl motor a vynuloval se palubní počítač (hodiny a trip).
Je ale divné, že kontrolka DPF se nerozsvítila už dlouho (cca 2-3 měsíce).

Měla jsem auto u automechanika který to napíchnul a neukázalo to nic. Prolezl celé auto a nevěděl si rady a tak šlo auto do autorizovaného servisu škoda a tam přišli s tímhle.
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od bitmap »

Projev té závady vypadá spíš na problém v elektroinstalaci nebo palivovém systému.
Rozhodně bych nenechal nikoho nic "opravovat" dokud se problém pořádně nediagnostikuje, protože by se taky mohlo stát, že se auto za těch 30 tisíc "opraví" ale startovat pořád nebude, zvlášť jestli se do toho montuje autorizovaný servis.

Odkud jste?
marketa93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 srp 17:03

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od marketa93 »

No já právě doufala, že autorizovaný servis to diagnostikoval takhle. To mě děsíte ještě víc, když to může být i něco jiného a oni mi auto "opraví" za 30 000 a k ničemu.

Z Velkého Meziříčí.
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od bitmap »

Autorizované servisy jsou bohužel dobré tak na běžnou rutinní údržbu pro udržení záruky nebo karosářské opravy po drobných karambolech.

Jakákoli složitější diagnostika je jim naprosto cizí, protože trvá dlouho, je na to potřeba drahé vybavení a celkově se to nevyplatí dělat, takže většinou jen náhodně vyměňují díly a zákazník platí a platí dokud se auto nepodaří opravit případně zákazníkovi nedojde trpělivost nebo peníze.

Zkuste se zeptat tady, napište že sháníte servis na opravu a snad se vás někdo ujme -> https://dieselpower.cz/forum/viewforum. ... 5889b95c19

Každopádně (pokud se tak už nestalo) bych v mezičase autorizáku neschvaloval výměnu žádných dažších dílů.
marketa93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 15 srp 17:03

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od marketa93 »

Díky za reakce. Zkusím se tam registrovat a zeptat se. Opravy na autě ještě nezačaly. Jen mi dnes odpoledne volali tohle super sdělení. A já právě řešila jestli to má cenu do toho vrážet, a vůbec ne to, jestli mají pravdu.

Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od Lachende Bestien »

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... ky#t=7m50s
(čas videa 7:50)

Většina lidí řídí prakticky denně, ale o fungování své nenahraditelné plechové lásky ví naprostý čerstvý exkrement.
Této neznalosti zhusta servisáci u "cizích" lidí využívají; navíc v případě žen mají téměř 100% jistotu, že jim projdou jejich sprosté lži a manipulace s cílem oškubat kafku co nejvíc to de vole.
SamotZdeny
Autoškolák
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 28 bře 14:52

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od SamotZdeny »

Ahoj.Souhlas s LB.
Obzvláště v případě žen.
Známá vlastnila FoFi- Ford Fiestu,kterou měla velmi ráda,a pravidelně ji servisovala v auorizovaném servisu Ford(ASF).
Ať to bylo s jakoukoli závadou,či jen prohlídkou,vždy servisní technik zavolal jak to s vozem vypadá.
POKAŽDÉ začínal slovy:víte,paní,je to horší než jsme si mysleli,a pak na ni vybalil o dost vyšší částku než na které se domluvili.
Jednou našla po vozem louži oleje,tak jela znovu do ASF,kde po prohlídce naznal, že je to servořízení,a musí se vyměnit.
20 000kč+ práce.
V jiném servisu na základě diagnózy z ASF to bylo za 11 000 kč komplet.
A pověděla to i svému kamarádovi,který opravuje auta,ale ne ty na F.
Nakonec ho umluvila.
Druhý den volal,že FoFi je opraven.
Kolik zaplatím, zeptala se.
Odpověd 300.Byl to jen O kroužek...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Fabia 2 1.9.tdi

Příspěvek od driver »

Loupežníci nastoupí do autoservisu =))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět