Klepání od pravého předního kola

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
pallma
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: ned 20 srp 14:51

Klepání od pravého předního kola

Příspěvek od pallma »

Zdravím,
  zakládám toto téma, protože jsem tu nenašel žádné stejné. Včera jsem musel kvůli jednomu d*ebilovi strhnout ve 40ti volant a od té doby mám pravidelný klepající zvuk od pravého předního kola. (Škoda Fabia II, 2011) Při akceleraci ten zvuk zmizí, ale pokud nechám zařazeno nebo vyřadím, zvuk se vrátí. Navíc čím rychleji jedu, tím častěji se zvuk ozývá (při každém otočení kola). Nejdřív jsem si myslel že kamínek nebo povolený šroub, ale vše je ok. Ani s volantem to neškube a ani mě jeden z pedálu nekope, se by někde něco házelo. Nesetkal se s tím někdo? Potřeboval bych poradit, na co se zaměřit



Děkuji za jakoukoliv kloudnou odpověď
PepaSFI
Pan Řidič
Příspěvky: 447
Registrován: ned 29 dub 18:23

Re: Klepání od pravého předního kola

Příspěvek od PepaSFI »

pravděpodobně homokinetický kloub. Obvykle to reaguje i na zatočení volantem, prostě na to jak se mění poloha kloubu a přenášená síla. Nebo možná i ložisko kola, těžko soudit takhle na dálku. Nemusí to nutně být nějak poškozené, jen si to třeba vycukalo nějaké vůle, něco se nepatrně hnulo jinak než je to zaběhnuté a ozývá se to. Chce to sledovat jestli se to bude horšit nebo si to zvykne, případně nechat prohlédnout podvozek, osahat vůle někým kdo ví co a jak.
Odpovědět