Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od HondaMan »

Njn jenže Kodiaq vypadá nic moc i na 18" a v běžném provozu využiješ mnohem častěji výhody větších kol než užovek.
Navíc 215/65 je balón jako kráva.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

honziss: já už viděl i hada srát ;-)
Proto se mu snažím vysvětlit, že je potřeba se trochu v problematice orientovat.

HM: jasně, ale na 19" už to tak nějak ztrácí smysl. S tím nevyjedeš pomalu ani na obrubník, natož absolvovat otočku přes TRAM pás :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od jarka »

HondaMan píše:...v běžném provozu využiješ mnohem častěji výhody větších kol než užovek.
Navíc 215/65 je balón jako kráva.
Jediný plus, který vidím na větších širších kolech jsou: lepší grip na suchu (fakt někdo potřebuje u Kodiaqa řešit grip - nějak si neumím představit, že s tím někdo bude prasit na okreskách???), trochu dýl vydrží a samo design (pro mě jako toho co sedí uvnitř úplně šumák, ale chápu že každý to má jinak).
Jinak menší kola s větší bočnicí: lepší ve sněhu, menší aquaplaning, víc pohodlí, zpravidla menší hmotnost, pokud je to nějaká guma s rozumným rozměrem tak levnější (i včetně disku), přejetí obrubníku (jak zmiňoval Bob).
Je tam něco na co sem zapomněl, docela by mě zajímalo kde tam vidíš nějakou výhodu? (nerejpu, jen mě to zajímá)

Za mě úplně jednoznačný, třeba na Sporta jsem na léto místo 195/45R17 koupil 205/50R16 a nelituju vůbec ničeho. Na zimu mi zůstaly oem R17, tak jsem na ně dal aspoň 205/45, ale úplně cítím jak tomu na nerovnostech chybí vyšší bočnice a nemá to tu správnou progresi (v rozježděným ledovým sněhu - samý hrbol).
Edit: ten příklad se sportem je pro vyšší bočnici a menší alu (jen jak jsem si to přečetl, tak to je to trochu zavádějící :) ).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od ctrl_j »

To je lety otrepana urban legend, ze na zimu jsou nejlepsi ty uzky gumy. Realita je jina a kazda ta pneu ma sve pro i proti, necht si kazdy rozhodne v jakych podminkach jezdi nejcasteji a tomu obuti prizpusobi.

Takze ano, pro rozjezd na snehu bude ta uzka diky vyssi sile na plochu lepsi, ale pri daleko kritictejsi cinnosti jako brzdeni ma navrch zase siroka guma. Atd.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od janjan »

Je úplně jedno, co kdo viděl nebo neviděl. Bude to prostě tak, jak řekne místní guru na cokoliv a hotovo. Věcná argumentace žádná, ale stačí mu jen jakž takž bez hrubek stlouct dohromady nicneříkající odpověď, nejlépe doplněnou urážkou. Tím pohladit mindráček pocitem, jak to zas někomu nandal, a je splněno. Na druhou stranu, jestli někdo koupí kola na základě doporučení takového individua z fóra, tak mu to patří.

Co se týče šířky gumy, kolik toho běžně člověk u nás přes zimu najezdí na takovém sněhu, aby to stálo za to řešit. Já obouvám celoročně 265 vepředu i vzadu a problém nepozoruji.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

Že zrovna ty mluvíš toliko o mimdráčku, který si nenechá ujít žádnou duchaplnou reakci na můj post;-)
Pokud sis všiml, nejsem jediný, kdo mu dal stejný rozměr alternativních kol. Všichni jsme pitomci, jenom honzík je aero :))
No pain, no gain.
Vespa time \m/
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od janjan »

Bobku, ja jsem podal jen jasnou a neprustrelnou informaci, jak si byt jistej tim, co nazout na zimu. Ty ses do toho zacal nekonecne vnucovat s tvoji zarucenou informaci od stolu, zalozenou ciste na tvem osobnim usudku. Nechal bych tazatele, at si rozhodne sam, co je pro nej prinosnejsi. Co se tyce mych reakci, netoci se vsechno kolem tebe a to ani v tomto pripade. Ty zijes v nejaky pranoidni predstave, ale jses mi volnej.
tom4ktm
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 10 led 19:44

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od tom4ktm »

Ahojte kolegovia,

este raz dakujem kazdemu za cenne rady.

Pripadne doplnam info k diskuzi, z poradne Skoda mi odpisali k vozidlu SKODA KODIAQ s motorom 2,0TDI 140kW su napisane vo velkom techickom tieto rozmery kolies:

Obrázek

https://imgur.com/WnwsSmi

Ja som si zvolil tieto pnumatiky, Yokohama BLUEARTH-WINTER V905 235/55 R18 100V . Aky mate na tuto znacku a typ nazor?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3959
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od HondaMan »

Jarka: tohle nejde srovnávat. Ten tvůj vyšší profil je stále o cca 3cm nižší než r19 které Bobovi už ztrácí smysl. Ale jinak budeme na stejné vlně. U Clia RS jsem také šel o palec níž než bylo v serii.

Bob: aktuálně jezdím na 235/50r18 (tj stejně gumy jako ma Kodiaq v r19) a přijde mi to akorát. I ty se občas žvejknou. 55 v těžším autě bude vyloženě komfortní volba. 215/65 je pro mě nesmysl. Nejistota vymaže všechny plusové body za komfort.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

janjan píše:jak ti někdo jiný může říct, co ty máš v techničáku...? To se musíš podívat ty sám, co tam je
No, rada sice fajn již od počátku, akorát má drobnou vadu - zřejmě nechápeš psaný text, jelikož z původního postu tazatele jasně plyne, že vozidlo nemá a teprve mu přijde. Čili nemá ani TP, takže tvoje dobrá rada je mu na dvě věci ;-)
Ty neprůstřelná informace :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět