Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

jj - také je mám na Touaregu a jsou super.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od pavproch »

P Scorpion Verde (235/55 R17) jsme měli na Leguánovi a jako jo, dost dobrý, trochu hlučnější na vymrzlém asfaltu, ale v hlubokém sněhu a břečce hrabaly statečně. Fčíl tam máme Nokian SUV (taky 235/55 R17 - už sem to tu psal ve vlákně o gumách) a docela zklamání v hlubokém sněhu a břečce - záběr nic moc. Na suchu OK. A úplná tragedie byly Michelin Pilot Alpin (typ už nevím), které byly fajn na suché zimní dálnici, ale ve sněhu (skoro) nepoužitelné, to snad i letní by hrabaly víc.....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

Já teď měnil na Audi (235/50 R18). Měl jsem nějaké Conti se vzorkem tak 5,5 mm. A jak napadl sníh, tak to klouzalo jak sfiň. Sem to sundal a nahodil Pilot Alpin5 a to auto pomalu nejde utrhnout. Ve sněhu (jako hlubokém) jsem s tím ještě nejel, ale dálniční sněžení a sajračky na silnici už jo a su překvapené, jak to suprově drží i s mým stylem jízdy ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 758
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od Shr3k »

Já jedu už roky v zimě Dunlop, v létě Dunlop, furt Dunlop. Asi nostalgie a hold vynálezci pneumatiky... :D
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od řidičBOB »

já to střídám...ale někdy vyloženě trpím...ať už do vojedu :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od jarka »

To já jak jde o gumy na daily, tak rád experimentuju a pořád hledám optimální poměr cena/výkon. Na Ignácovi jsem jezdíval v zimě Savy, v létě nějaký totál eko špíny (Falken, Fulda), na Sportovi mám teď na léto Matadory a na zimu Kormorány a pořád spokojenost. Rád kupuju levný gumy (tak kolem litra kus :) ) od normálních výrobců abych se k nim s čistým srdcem mohl i na daily chovat jako čuně. A jsem docela překvapenej, že i takovýhle gumy celkem s přehledem snašejí moje zacházení (ono přehřát gumu na okresce se mi snad ještě nepovedlo na žádným autě).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od Zajda »

MP47 Hectorra 3? Nějaké další poznatky k nim? Já přemýšlím do čeho obout Tapíra v 205/45 17 na léto a půjdu cestou extrémů - buď úplný lowcost jako ty Matadory či Barum Bravuris. Nebo naopak Pilot Supersport, u kterých vím že fakt drží o desítky procent líp než jiné daily gumy a skoro neubývají ani na oturbených předokolkách řízených psychopaty. Nic mezi tím nemá cenu vymýšlet.
《》
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od jarka »

Jo, mám tam hectory 3 (205/50r16). Předek celkem ubývá (jsem po 10kkm tak na polovině), zadek vpoho. Na suchu bezproblémový gumy se slušným gripem, mokro tak nějak normal. Říkal jsem si že dám 205/45/16 a trochu pokratim prevodovku, ale nakonec jsem rád za vysokou bočnici, díky který je to komfortní a na rozbitý okresce se dá jet o dost sviznejc beze strachu z proražení. Právě na těch zimních kromoranech 205/45/17 mi ta progresivita bočnice dost chybi.
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2798
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od jarka »

Zajda: jestli je Tapír CTR7g, tak tam bude asi trochu problém v bočnici - bez tuhý bočnice ten předek moc nefungoval a bylo to pak potřeba dohánět tlakem. Případně aspoň nastavit odklony na předku. Jestli máš sériový podvozek, tak se mi možná doma ještě někde válí šrouby na nastavení odklonů...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1867
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Skoda KODIAQ 2.0 TDI 4x4 (140kW) Zimne pneumatiky

Příspěvek od Zajda »

Další OT raději budu směřovat do Honda vlákna, měl bych pár otázek :-)
《》
Odpovědět