Škoda superb první generace 2.8 6v

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
bouraktom
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 04 čer 16:03

Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvek od bouraktom »

Dobrý den, naskytla se mi koupě od známého. Automobil Škoda Superb první generace s motorem 2.8 6V.
Na autě je za poslední 3 roky uděláno: komplet rozvody, spojka, přední náprava, tlumiče v předu i v zadu, čepy a brzdy.
Automobil je r.v. 2003 a má najeto 220 000. celou dobu bylo servisováno.

Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně tohoto vozu.
Přemýšlím, že v případě koupi bych do něj nechal nainstalovat plyn.
Popř. vaše zkušenosti s tímto motorem ?

Děkuji
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvek od lampa »

Atmosfericky sestivalec je zajima věc sama o sobe, takze proc ne. Plyn urcite nemá smysl. Vrazit obnos ve vysi ceny auta do prestavby, abych usetril par korun na kilometr a riskoval drahe poruchy?
zdeny
Řidič začátečník
Příspěvky: 165
Registrován: stř 10 čer 12:07

Re: Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvek od zdeny »

bouraktom píše:Dobrý den, naskytla se mi koupě od známého. Automobil Škoda Superb první generace s motorem 2.8 6V.
Na autě je za poslední 3 roky uděláno: komplet rozvody, spojka, přední náprava, tlumiče v předu i v zadu, čepy a brzdy.
Automobil je r.v. 2003 a má najeto 220 000. celou dobu bylo servisováno.

Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně tohoto vozu.
Přemýšlím, že v případě koupi bych do něj nechal nainstalovat plyn.
Popř. vaše zkušenosti s tímto motorem ?

Děkuji
Je to bezpohlavní bezemoční auto a navíc tento motor nemá téměř žádný charakter. Sice to trochu jede, ale to je vše. Měl jsem ho jak s touto, tak naftovou V6. jediná výhoda je, že po 1000km štreky vylezeš nerozlámanej. Emoce ani zážitek z jízdy nečekej. Jinak pozor na korozi víka kufru, rády hnijí pod madlem. Nájezd je OK, pokud není stočenej. Jo amoc to nesvítí, ani s novými výbojkami:-)
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvek od janjan »

Výbojky nezachrání spálený projektor... Navíc v tomhle skvostu byly, tuším, projektory z plastu.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvek od Jenyk »

zdeny píše:Je to bezpohlavní bezemoční auto a navíc tento motor nemá téměř žádný charakter.
Měl jsem ho s tímto motorem i s naftou. Je to skvělé pohodlné auto, zejména na dlouhé štreky. Trochu papá, moc se mu nechce zatáčet, ale na pohodlí je to za ty prachy pořád svezení pěkné. Protiklad dnesšním "sportovním" kostiřasům. Vyzkoušej si ho a uvidíš, jestli ti sedí.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Odpovědět