Škoda superb první generace 2.8 6v

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.

Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvekod bouraktom » pon 04 čer 16:16

Dobrý den, naskytla se mi koupě od známého. Automobil Škoda Superb první generace s motorem 2.8 6V.
Na autě je za poslední 3 roky uděláno: komplet rozvody, spojka, přední náprava, tlumiče v předu i v zadu, čepy a brzdy.
Automobil je r.v. 2003 a má najeto 220 000. celou dobu bylo servisováno.

Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně tohoto vozu.
Přemýšlím, že v případě koupi bych do něj nechal nainstalovat plyn.
Popř. vaše zkušenosti s tímto motorem ?

Děkuji
bouraktom
Dítě v autě

Re: Škoda superb první generace 2.8 6v

Příspěvekod lampa » pon 04 čer 19:07

Atmosfericky sestivalec je zajima věc sama o sobe, takze proc ne. Plyn urcite nemá smysl. Vrazit obnos ve vysi ceny auta do prestavby, abych usetril par korun na kilometr a riskoval drahe poruchy?
lampa
Pan Řidič

Příspěvekod zdeny » úte 05 čer 04:02

bouraktom píše:Dobrý den, naskytla se mi koupě od známého. Automobil Škoda Superb první generace s motorem 2.8 6V.
Na autě je za poslední 3 roky uděláno: komplet rozvody, spojka, přední náprava, tlumiče v předu i v zadu, čepy a brzdy.
Automobil je r.v. 2003 a má najeto 220 000. celou dobu bylo servisováno.

Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně tohoto vozu.
Přemýšlím, že v případě koupi bych do něj nechal nainstalovat plyn.
Popř. vaše zkušenosti s tímto motorem ?

Děkuji

Je to bezpohlavní bezemoční auto a navíc tento motor nemá téměř žádný charakter. Sice to trochu jede, ale to je vše. Měl jsem ho jak s touto, tak naftovou V6. jediná výhoda je, že po 1000km štreky vylezeš nerozlámanej. Emoce ani zážitek z jízdy nečekej. Jinak pozor na korozi víka kufru, rády hnijí pod madlem. Nájezd je OK, pokud není stočenej. Jo amoc to nesvítí, ani s novými výbojkami:-)
zdeny
Řidič začátečník

Příspěvekod janjan » úte 05 čer 06:56

Výbojky nezachrání spálený projektor... Navíc v tomhle skvostu byly, tuším, projektory z plastu.
janjan
Mistr volantu

Příspěvekod Jenyk » úte 05 čer 17:44

zdeny píše:Je to bezpohlavní bezemoční auto a navíc tento motor nemá téměř žádný charakter.

Měl jsem ho s tímto motorem i s naftou. Je to skvělé pohodlné auto, zejména na dlouhé štreky. Trochu papá, moc se mu nechce zatáčet, ale na pohodlí je to za ty prachy pořád svezení pěkné. Protiklad dnesšním "sportovním" kostiřasům. Vyzkoušej si ho a uvidíš, jestli ti sedí.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Jenyk
Pan Řidič

Zpět na Škoda a další česká auta