Stránka 1 z 1

Cukani Octavia 1 1.6 75kw

PříspěvekNapsal: ned 24 zář 16:01
od Milóš
Zdravím, trápí mě cukání motoru při jízdě cca od 2500 ot/min. Někdy auto jenom cuká a nepřidává, někdy trochu přidává, dostat se nad rychlost cca 120 km/h téměř nemožné. Svíčky byly měněny v autorizovaném servisu v Únoru letošního roku, nájezd od té doby cca 9 000 km. Dále mi od doby co se cukání objevilo téměř nepřetržitě svítí kontrolka výfukových plynů a když stojím u auta (studeného i zahřátého) tak mi přijde že je vice slyšet výfuk (jakoby traktorový zvuk motoru - pouze v nižších otáčkách)
Napadá mě zda by to nemohlo být např. vadným palivem a nemám nejdříve zkusit dotankovat palivo z jiné benzínky (naposledny jsem tankoval na Benzině Efectu 95) problem se ovšem objevil až po výjetí poloviny nádrže.

Re: Cukani Octavia 1 1.6 75kw

PříspěvekNapsal: čtv 11 led 22:07
od sabmilan
Hele mohl by to být zacpaný palivový filtr. Kamarád vyměňoval u oktávky a nestačili jsme se divit co tam bylo bordelu. Motor mu taky před tím cukal a to ani netankuje na nějakých jezeďáckých benzínkách.

Re: Cukani Octavia 1 1.6 75kw

PříspěvekNapsal: sob 10 bře 00:33
od Milóš
Děkuji, nakonec se jednalo o svíčku zanesenou od oleje, což mohlo mít na svědomí přelití oleje přes horní hranici, nebo vadné pístní kroužky..
Po domluvě mi tedy svíčka byla vyměněna s tím že se uvidí co dál..
Pozn: po servisování začátkem října, se problém (zatím) neobjevil a dokonce na motoru sleduji výrazně menší spotřebu oleje.. (nevím zda to může souviset)