koupit Fabii nebo Octavii ?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Zajda »

Slav3k píše:EDIT2: Kolik km si myslíte, že bychom museli s vozem najet, abychom jakž takž prokázali jeho spolehlivost? Škoda, že jsem bohužel laik a vůbec tedy neumím posoudit závažnost či oprávněnost těch tvrzení ohledně nutné blízké údržby auta. :(
To je tak kdyz si auto kupuje filozof. Predpokladal bych ze to co uvedla bude minimum co na aute je treba udelat. Chcete kupovat 11 let stare ojete auto, podelat se tam muze cokoliv kdykoliv, je potreba ho prohlidnout v servise nez premitat dokola takove nesmysly.

Olej, olejovy, vzduchovy a palivovy filtr se meni u ojetiny automaticky, natoz kdyz ti byvaly majitel rekne ze uz mel cas. Nedavno jsem kupoval auto v podobne cenove hladine v relativne slusnem stavu a prvni servis kdy jsme zjistili ze se rozpada original chladic, jsou tam nespravne svicky, menili jsme samozrejme vsechny filtry, brzdovku a x dalsich blbosti stal bezmala 20 000. Staci to takhle?

Byt laik je jedna vec, ale s prominutim ptat se na foru jestli je nejake auto ktere jsi nevidel ani ty natoz nikdo z nas dobry kauf je znameni, ze jsi odtrzen od reality. Sezen si sikovneho mechanika ktery bude ochotny jet na prohlidku s vama. Nebo nam tu brzo pribudou dalsi temata se zoufalymi dotazy jestli muzes to nebo ono reklamovat prodejci a jak je to zavazna zavada, jestli s tim jde jezdit a jak dlouho to asi vydrzi jezdit.

Jeste by me zajimal rocni najezd pro predstavu jestli tim lpg neco usetrite proti tomu kolik to stoji navic na kupni cene a jeste bude stat na udrzbe.
《》
epo_
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 22 črc 23:23

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od epo_ »

kks na trhu je milion ojazdenych aut ale nie, clovek si musi vybrat jedno o ktorom mu sam byvaly majitel napise co vsetko je na nom zle, plus to ma to LPG a nie aby to zavrhol a hladal nieco noemalne, radsej kupi vino a pojde sa k staremu majitelovi informovat este viac....
ludia otvorte oci...
krs ma pekneho fokusa za kilo
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

epo_ píše:kks na trhu je milion ojazdenych aut ale nie, clovek si musi vybrat jedno o ktorom mu sam byvaly majitel napise co vsetko je na nom zle, plus to ma to LPG a nie aby to zavrhol a hladal nieco noemalne, radsej kupi vino a pojde sa k staremu majitelovi informovat este viac....
ludia otvorte oci...
krs ma pekneho fokusa za kilo
Ahoj, díky za názor. Můžu se zeptat, kde najdu toho zmíněného focusa za 100k a co to znamená že je pěkný? :) moc díky
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3967
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od HondaMan »

Vím, že zadání je úplně jiné, ale pokud otci až do teď stačil junior, co koupit novou/předvádecí Fabii/Citigo za 2 kila na dlouhý leasing... auto vydrží při nízkém nájezdu klidně 15 let, bude to nové, nebude to stát moc, dokoupení dlouhé záruky... a bude vystaráno na dlouho dopředu.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

A co třeba kompromis, auto po 4 letech od nějaké firmy (fleetový vůz)? tam se dá dostat o hodně níže s cenou nebo ne? a přitom by to mohlo být v pohodě auto. I když já tomu prd rozumím
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
epo_
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 22 črc 23:23

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od epo_ »

http://www.autokrs.cz/detail/?car_id=A133/17

overeny predajca tu na fore aj na susednom (autorevue garaz)
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

no jo, koupím ve 106km a budou mě čekat všechny možné výměny no ne? A proč by mělo to auto v servisu být dobrá volba a tohle ne? A kdo teda prodává takové auto kterému nic nechybí? To se mi nějako nezdá.
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
epo_
Autoškolák
Příspěvky: 21
Registrován: sob 22 črc 23:23

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od epo_ »

takze,
cervene auto s 240 000km pred servisom,lpg je dobra volba
strieborne auto s 116 000km je zla volba lebo ho cakaju opravy

to fakt?

tu niet pomoci prepac :((
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

posuzovat koupi pouze podle najetých km je podle mě nesmysl nebo ne? U těchto aut je podle mě výhoda, když už jsou některé díly, které se opotřebovávají vyměněné, protože když koupím auto které má o několik desítek tis méně, je ještě nemusí mít vyměněné a tedy to zbyde v nejbližší době na mě ne?
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3223
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od mattonecz »

že na to máte nervy :D
za 100k se dá přece koupit mraky aut.
ve 116k km tam krom oleje a rozvodů nebo brzd nic být nemusí, to záleží na zacházení..

ještě si se nevyjádřil kolik km ročně najedete, aby to LPG mělo vůbec smysl
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Odpovědět