koupit Fabii nebo Octavii ?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Zajda píše: Byt laik je jedna vec, ale s prominutim ptat se na foru jestli je nejake auto ktere jsi nevidel ani ty natoz nikdo z nas dobry kauf je znameni, ze jsi odtrzen od reality. Sezen si sikovneho mechanika ktery bude ochotny jet na prohlidku s vama. Nebo nam tu brzo pribudou dalsi temata se zoufalymi dotazy jestli muzes to nebo ono reklamovat prodejci a jak je to zavazna zavada, jestli s tim jde jezdit a jak dlouho to asi vydrzi jezdit..
To auto jsme právě viděli, projeli jsme jej. Ani stopy po korozi, viděli jsme doklady, servisní minulost pečlivě vyplňovaná servnisní knížka. Sluchem jsme nebyli schopni poznat žádné podivné zvuky. Interiér byl krásný, myslím že o to auto bylo jako pečováno příkladně (co jsem schopen posoudit). Vím že jsme prostě ten den prozkoumali několik aut, a většina z nihc byly ohyzdné stroje, kde se do toho člověk pomalu bál sednout. Ovšem tohle auto působilo naprosto jiným dojmem.

Zítra to povezeme ještě do jednoho servisu, kde máme kamarády, dělají tam i STK a evidenční kontroly, tak ti nám k tomu snad řeknou ještě více. Pokud nás od kupu odradí z nějaký důvodů, tak nekoupíme.

Co se týče toho LPG. To je vlastnost na kterém trvá otec. Od toho ho neodradím. Nicméně vycházím z toho, že LPG koupíme uu nás za 12kč/L, tak si myslím, že když s autem budeme jezdit, tak se to musí nutně dříve či později vrátit, když Natural 95 stojí 27kč/L a spotřeba LPG je jen o něco málo větší než benzínu?
Co se týče možné škodlivosti pro motor, ptal jsem se už spousty lidí, a každý mi říkal něco jiného. Někdo že LPG nevadí, jiný že třeba jen aby nezaschlo něco v motoru (vstřiky?) je ptořeba občas pustit benzín, jiní zase jsou zásadně proti LPG protože jsou přesvědčeni, že ubytek výkonu za to nestojí, nebo že to pokazí motor. Nevím kde je pravda, ale fakt je, že otec na tom LPG prostě trvá. Ten roční nájezd vám spočítám podle našeho bývalého auta moment.

Pravda je, že nájezd s tím předchozím autem, jehož náhradou má být toto auto je: 8 - 15 tis km/rok. Nevím jestli je to hodně nebo málo ..

Děkuji vám všem za rady a úsilí! Vážím si toho.
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Odpovědět