Karoq

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3442
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Karoq

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:jel jsi už někdy s hybridem po dálnici nebo v terénu?? Tam totiž hybrid nedává vůbec žádný smysl, jelikož je jeho spotřeba vyšší než u klasického benzínového provedení :-)
Tady bych si dovolil oponovat, pri dalnicnich 150kmh zere NX300h cca 10-11, NX200t cca 12-13. Vetsina hybridu asistuje spalovaku do 150ti km/h + pri ustalene jizde drzi nizsi otacky. Nicmene jizda v benzinovym crossoveru na dalnici je rozhodne prijemnejsi a za ty propaleny 2l navic urcite stoji. Diesel podobny velikosti a vahy (Kuga) je na dalnici za 8-9l.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Karoq

Příspěvek od Stepan »

Oxiku, cos to přikoupil za 2,5litr? ;;)
Jinak výjimka může potvrzovat pravidlo. Příbuzný, v současné době 70+, býval svého času opravdu střelec. Z dětství si pamatuji hlášku "Otevři si okno, přivři mi zrcátko a já už se kolem toho kamionu protáhnu". Pronesené po brždění z dvoukila za kamion na místní okresce. Naštěstí ho dohnala sebereflexe a vědomí si vlastní fyzických limitů, pořídil naftové SUV (dřív byla v garáži třeba i 750i E65, tehdy žhavá novinka) a jezdí už pohodu, limity +10, vč. dálnice. V noci, na delší vzdálenosti, radši nechá řídit někoho jiného. 100x radši potkám na silnici někoho takového než strejce ve Fábii, co vyznává Pomalu=bezpečně.

@honziss: S obstarožním Tucsonem (2.0CRDi, 103kw) bylo cokoliv pod 7,5 na dálnici maximální ekojízda, 130 tacho a plynule. Letní gumy a musel sedět i profil trasy. Od nás do Prahy vždy o litr míň než z Prahy k nám.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Karoq

Příspěvek od oxik »

To je jen dělník 523i..půjde z domu, má málo na tazny, potrebuju něco s 2.5t min..
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

honziss: těch 150kmh bude asi náš bod, ve kterém se rozcházíme :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

OXIK napsal:
To už jsi Teda ve věku, kdy bys pomalu mohl jit RP dobrovolně odevzat, a ne pokukovat po novém autě. Stepan mě předběhl s těma lekama..

Nevím zda to patřilo na mě ale budiž,autobusem jezdí kámoši i v 70ti letech a rozhodně bezpečněji než mladej 20 letej frajer.Můj táta jezdil autem do posledních 91let.Věk není to správné měřítko.Zdravotní stav je rozhodující.Zrak, reakce,znalost předpisú,zkušenost,rozvaha,tolerance vůči slabším a naopak šílencům na silnici.A jistě najdete ještě další vlastnosti pro přežití na silnici, které jsou nutné brát na zřetel.
Léky budete také jednou brát na prostatu ,PÁNOVÉ........bacha na pochechtávání ,ten nahoře to vidí.
p.s.
Mazda CX 5 v benzínu 2litry bez turba dokáže jet za 6-6.5l/100 ,(Česká recenze) to dokáži akceptovat.Jestli Karoq vezme na dlouhé trati benzín 5.8-6,4l je to jistě dobrá volba.(vypínání václú tam není pro legraci)
Já jezdím celý život na úsporu paliva a vše co je nad 7l/100km je v mém případě nepřijatelné.Každý ať si jezdí jak chce a čím chce ,třeba Hummerem .Je to jeho volba.
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Karoq

Příspěvek od Michal220 »

Kolega v praci ma CX 5 2litr benzin 4kolku v automatu a rikal mi ze prumer 7l ma tez a to je super vysledek.Karoq bude jezdit za stejne pokud s tim pojede tentyz sofer ktery se presouva z bodu A do B a nejede na cas a nebo po dalnici 150.Ja mam RSo a taky mezi 7.5-8l prumer.
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Díky za info ,konečně věcná reakce ,našel jsem jednu zajimavou recenzi ,koukněte prosím:

https://www.youtube.com/watch?v=x4mzrqOtOlQ&t=7s
Naposledy upravil(a) Škodovák65 dne pon 04 pro 20:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

...tohle video ale patří do jiného tématu ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

OK , omlouvám se ale nešlo to jinak
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Jestli je zde někdo kdo má Karoqa, tak ho prosím o jeho zkušenost se spotřebou na dlouhé trati.Tato informace je pro mě důležitá.
Díky.
Odpovědět