Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
gillow
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28 lis 18:13

Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Příspěvek od gillow »

Ahoj,

chtěl bych se poradit s někým zkušenějším. Mám Octavii II (r.v. 2005), málo ježděnou, většinou po městě. Během posledním 3 let jsem vystřídal 2 baterie (kupoval jsem originál) a ta poslední se vybila po necelém roce provozu - na začátku zimy mi nešlo nastartovat, ikdyž stojí v garáži. Když nejde nastartovat, nastartuju přes kabely, ale pokud stojí déle než týden, tak už zase nechytne.

Myslel jsem si, že něco významně vybíjí baterii v klidu, ale když jsem měřil klidový odběr, tak jsem naměřil nějakých 0,06A při vypnutém autě, což by mělo být OK. Při nastratovaném autě má baterie napětí 14V a při vypnutém 11,88V (což je asi dáno tím, že je velmi vybitá).

Nenapadá Vás, v čem jiném by mohl být probém, proč by se baterka tak rychle vybíjela? Klidový odběr mi nepřijde tak vysoký, aby na tom měl vliv...

Díky všem
Naposledy upravil(a) gillow dne pon 28 lis 21:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Příspěvek od GeneHawkins »

0,06 A není zas tak málo, nicméně i tak by neměla být za týden prázdná.
Ovšem 11.88 V je bud ta baterie totálně pryč, a nebo tam není odběr 0,06 A.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2422
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Velmi rychlé vyvíjení autobaterie

Příspěvek od Brus »

60mA je dost. Tak polovina či ještě méně je obvyklé. (pokud mě paměť neklame)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Velmi rychlé vyvíjení autobaterie

Příspěvek od DaciaFan »

Buďto máš smůlu na baterky nebo ti něco žere elektriku v autě. Taky je možný, že jestli je hodně málo ježděná a startuje přes kabely, bude rychle zničená. Dobil jsi ji někdy doplna?

Každopádně, pokud to parkuješ týdny v garáži bez použití, kup si odpojovač baterie nebo dobíjítko. Takový to malý tráfko do zásuvky, který se připojuje do díry autozapalovače nebo na baterku. B-)
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Příspěvek od KDB »

Vůbec neřešíte základní věc v tomto případě: pokud to auto jednou za týden nastartuje a ujede 5km a jinak baterii nedobíjí, tak je normální, že po pár měsících je prázdná baterie......
MG - radost až na kost.
Beny9700
Pan Řidič
Příspěvky: 337
Registrován: pon 16 dub 18:18

Re: Velmi rychlé vyvíjení autobaterie

Příspěvek od Beny9700 »

Mě to dělal originální alarm v O1,8T . Když stála 14 dní tak pak nenastartovala. Odpojil jsem ho (u staré O je k ničemu) a vydrží měsíc. Při krátkých trasách (do 10km) v zimě 2x dobíjím, v létě netřeba.
Nejhorší je nechat baterii vybít a hned nedobít - odejde.
Odpojovač baterie to řeší, nebo odpojit mínus pól.
Proháním atmosféru 2,5 V6, 1,8T a dále 2,8T V6 4x4, k tomu ještě 3.0 R6 s kompresorem a 3,0TDI. Až na jedno auto samé 6-ti válce. A navzdory ekoteroristům si to užívám :-). Zahájil jsem boj proti globálnímu oteplování - pořídil jsem si roadstera :-).
retron
Letec
Příspěvky: 1385
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Příspěvek od retron »

kup AGM baterku a máš po problému
gillow
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 28 lis 18:13

Re: Velmi rychlé vybíjení autobaterie

Příspěvek od gillow »

Díky za rady, jezdím opravdu většinou menší úseky a v tom bude asi problém. Dám baterku nabíjet a snad ji ještě zachráním, abych nemusel kupovat zase novou...
Odpovědět