Kodiaq

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kodiaq

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:jerry: tomu rozumím. Kupodivu tchýně, která má po výměně kolenního kloubu, si Kodiaq velmi oblíbila. Mají Octávii a z toho se jí vystupuje mnohem hůř.
Teď jezdím Lexusem RX450h a to je peklo v pravém smyslu slova! Zlatej Kodiaq!!!
RX450h peklo proti Kodiaqu? Ale ty kecko... =))
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Kodiaq

Příspěvek od Stepan »

jerry-Strejcu ma Fkovou X5, predtim mel Fkovou 7er. Pak ale koupil hotel s rybnikem a poslednich 500 metru k nemu dojizdel na ctyrkolce, no to nasere, kdyz tam chovas a chytas ryby. V Xku neresi, jede, zima nezima. Kdyz mu nevyjde zasobovani, narve do kufru zasoby zradla pro celou restauraci na pet dni dopredu.

Ted pristavuje kus fabriky a jezdi po stavenisti. Se 7er v M packetu by si mohl ojednat tech narazniku rovnou 5 do zasoby.

V lete to hodi na vlek katamaran a jede k mori. To teda delal i se 7er, ale za tou X5 je to pry o dost lepsi.

Jo a na firme mame Landcruisera na tahani vleku. A kdyz v zime nasnezi, hodim na ochranej ram takovou homemade radlici a prohrnuju cestu kamionakum. Multifunkcni kram :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Kodiaq

Příspěvek od driver »

jerry píše:nejsem žádný mladík, jedu už šestý gumy.
=)) =)) =)) Tak to je gól :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodiaq

Příspěvek od řidičBOB »

Každý má svoje. Jeden kolega je vcelku prostorově výrazný, takže SUV je pro něj jasnou volbou. Druhý tahá koně, takže také logicky sahá po SUV.
Já se do Miaty nevejdu a necítím se v tom dobře :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodiaq

Příspěvek od řidičBOB »

honziss píše: RX450h peklo proti Kodiaqu? Ale ty kecko... =))
Hele, vnitřní zpracování je pekelné. Tváří se to luxusně, ale ta tlačítka a ovládání je jak zroku dva. Na volantu dtto. To je něco, na co se musím koukat pořád. Takže zde jednoznačně Kodiaq.
Co se týče motoru, tak je to totálně zdechlé. Já rozumím proč s nevytýkam to tomu autu. Jenom konstatuji. Převodovku a její reakce na přidání plynu ani nekomentuju.
Psanou spotřebu to má tuším 6,5l. Jedem za dvojnásobnou a to na španělské dálnici se moc skotačit nedá, protože je tady radar snad každých 100m :-(
Asi jsem ještě na tuhle japonskou slátaninu moc mladý ;-)
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne úte 20 úno 12:38, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Kodiaq

Příspěvek od jerry »

Stepan: OK, to je ten případ, kdy bych SUV taky volil. Ale většina lidí nejezdí mimo silnici a netahá přívěsy, to je i můj případ. Tak proč bych kupoval pak SUV? Já jsem v tomhle už "stará konzerva".

driver: To víš, léta letí :D To je ta jediná spravedlnost světa, že čas nikdo nezastaví ;)

BOB: Postupně to začínám chápat. Nabídka SUV zacílila na poměrně širokou skupinu zákazníků, kterým normální auta byla malá. Někomu do výšky, někomu do šířky, někomu obé. To bude asi nejvíc případů. A pak je ta menšina, co to využije i jinak (terén, přívěsy).
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodiaq

Příspěvek od řidičBOB »

jerry: původně asi ano. Dneska SUVčkem nazývají i Opel Mokka. Což není ani velké a prostorné, ani do terénu a také to nic neutáhne. Ale to je jiná.
A tu klasickou skupinu hodně degradují blondýny, co to mají proto, že někomu udělali pusou párkrát dobře.
Já to beru jako možnost - když to někdo chce, tak proč ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Kodiaq

Příspěvek od driver »

Nový Touareg by mohl být velká paráda.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kodiaq

Příspěvek od řidičBOB »

To bude Q7 přes kopírák.
Já jsem navíc konzerva, přežiju start/stop a mnoho jiných ptákovin, ale LCD panel místo budíků je něco, co asi zatím nejsem schopný akceptovat. Takže jsem si koupil raději nového toho dosluhujícího. Počítám, že i v terénu bude pořád jedničkou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kodiaq

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:
honziss píše: RX450h peklo proti Kodiaqu? Ale ty kecko... =))
Hele, vnitřní zpracování je pekelné. Tváří se to luxusně, ale ta tlačítka a ovládání je jak zroku dva. Na volantu dtto. To je něco, na co se musím koukat pořád. Takže zde jednoznačně Kodiaq.
Co se týče motoru, tak je to totálně zdechlé. Já rozumím proč s nevytýkam to tomu autu. Jenom konstatuji. Převodovku a její reakce na přidání plynu ani nekomentuju.
Psanou spotřebu to má tuším 6,5l. Jedem za dvojnásobnou a to na španělské dálnici se moc skotačit nedá, protože je tady radar snad každých 100m :-(
Asi jsem ještě na tuhle japonskou slátaninu moc mladý ;-)
Znam obe auta, kodiaqa i RX450h, v obouch jsem jezdil, v RX450h pravda vic. Objektivne ma skodovka vetsi kufr, lepsi infotaiment a v nafte lepsi spotrebu, ale to je asi tak vsechno.

Add spotreba u RX450h, tu ma nejhorsi na dalnici a stejne na trase Pha-Blava-Pha pri 140-150 neumi sezrat vic jak 10l...

5 let stary RX minuly generace s 100tkm na hrbu se prodavaj za cenu novejch kodiaqu a je po nich sakra schanka..proc asi?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět