Octavia I

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
novass93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07 srp 19:00

Octavia I

Příspěvek od novass93 »

Měl bych dotaz, spíše potřebuji poradit...
Mám v plánu koupit Octavii I,buď 81kw nebo 96kW PD.

Chci do toho investovat 80-100tis, popř i 110. Chci aby byla v lepší výbavě (climatronic, vyhř.sedacky atd..)

Co jsem koukal po netu tak se mi například zalíbily od AAA ale už jsem slyšel bůh ví co..

Tak se Vás zeptat na co si mám dát při koupi pozor a kde shánět solidní Octavii.
Díky za odpověď
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Octavia I

Příspěvek od Stepan »

ptoč to musí být jedničková oktavia? pověsti o její dokonalosti z mého pohledu pořád drží ceny zbytečně vysoko :-?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
novass93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07 srp 19:00

Re: Octavia I

Příspěvek od novass93 »

Tak jaké auto v cenové relaci 100 000 by si mi doporučil?.. Spotřeba do 6litru, kW 80+,ne příliš drahý servis, větší zavazadlový prostor, výbava +/- stejná jako u oktavky
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Octavia I

Příspěvek od Stepan »

řešit u auta za 100k spotřebu za cílem ušetřit je značně iluzorní představa. U auta za 100k se má koukat na stav a co nejmenší náchylnost ke zkurvení, tzn. ideální atmo benzín. Ten kufr je opravdu potřeba nebo jenom pro strýčka příhodu?
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia I

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně - u auta za kilo koukat na stav. Podívat se, zda to nebyla nějaká totálka; nastartovat (nejlépe za chladnějšího rána); projet to a poslouchat, co to dělá/nedělá, případně jaké pazvuky to vydává. Případně se pokusit zjistit o tom autě co nejvíce.
U dieselu se může vysrat kde-co a opravy to nebývají zrovna levné. Spotřeba PHM bývá často, u aut této cenové kategorie, tou nejmenší položkou v nákladech na provoz.

OT: jenom by mne zajímalo, když už přestane platit ta představa, že když mi na palubáku svítí 6, tak šetřím :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
novass93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07 srp 19:00

Re: Octavia I

Příspěvek od novass93 »

Myslím, že u auta nenaletim. Pomáhá mi auto shánět kamarád který dělá 10let v autorizovaném servisu AUDI.

Tak jaká jiné auto v ceně 100tis by se Vám zamlouvalo oproti oktavce a proč? Díky za vyjádření, doporučení
Uživatelský avatar
k86
Mistr volantu
Příspěvky: 790
Registrován: úte 10 kvě 07:36

Re: Octavia I

Příspěvek od k86 »

Octavka I. generace byla technicky pomerne zastarala uz v dobe kdy se prodavala. Na oplatku to ale zase byla celkem jednoducha konstrukce ktera se zda ze vydrzela.
Pokud co nejodolnejsi auto tak volit motory 1.6 MPI 74/75kw, 1.9TDI 66 / 81kw - rotacni cerpadla, ne elektonicke vstriky PD - 74, 96kw.
Za me je to auto strasne predrazene na ukor toho, co nabizi, ta aura ktera se kolem OI vytvorila drzi ceny aut nesmyslne vysoko. podvozek nic moc, hlavne zadni naprava, motory duni (ale zase moc nezerou) a mista v aute poskromnu.
Bytelne auto je treba Astra s motory od Fiatu 1.9CDTi 88 / 110kw, dal Fiat Stilo, Focus 1.8TDCI a podobni
FFIIIC FL 2.0TDCI 110kw - Samochod firmowy
Mondeo 2012 1.6 Ecoboost 118kw
novass93
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: ned 07 srp 19:00

Re: Octavia I

Příspěvek od novass93 »

Díky za reakce, odpovědi a rady :-) Ani jeden z uvedených se mi moc nelíbí vzhledově i když ta výbava fajn. A co říkáte na Audi rok V okolo 2003 96kw 1,9? Nebrat? Okolo 120se dá sehnat.. Ale vzhledem k tomu, že PD tak ne?
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Octavia I

Příspěvek od Noldo »

A4 s 1,9 96 kw je výrazne lepšie auto, ale nemyslím si, že za 120 nájdeš pekný kúsok. Interier v B6ke bohužial zle znáša kilometre a mne by vadili ošúpané gombíčky na klíme, dverách, otočný ovládač svetiel, maličkosti, ale dá to robotu dať do dokopy.
PD na tom stále nie je zle, čo sa spoľahlivosti týka, toho by som sa nebál, len chce trafiť dobrý kúsok. Celkovo údržba A4 je niekde inde ako oktávie. Rovnako aj spotreba bude o pol litra, liter vyššie ako pri rotačných TDI.
Odporúčal by som Stilo, zvážil by som aj Mondeo. Doma máme Seat Toledo, čo je súrodenec oktávie a za 16 rokov (12 u nás) a skoro 300 tis. km s ním neboli žiadne vážne problémy. Takže 66/81 kw naozaj odporúčam. Výhodou je, že 66 kw verzia nemá dvojhmotový zotrvačník a nemá turbo s variabilnou geometriou lopatiek. Prípadná údržba je výrazne lacnejšia.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Octavia I

Příspěvek od driver »

A k těm ošoupaným dílům.
Google, tvůj autorizák telefon, dobrý den, tohle VIN, potřebuji objednat tyto díly, zítra si pro ně mohu přijít?
Vyřešeno.
Jednodušší než objednat Pizzu...
Přílohy
forum n.jpg
forum n.jpg (16.81 KiB) Zobrazeno 9060 x
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět