Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
JakubBeran
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 16:47

Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od JakubBeran »

Koupil jsem si nové rádio do auta a mám problém se zapojením. Autorádio mi jde zapnou a reaguje normálně, ale nefunguje mi zvuk. Napájecí ISO konektor jsem zapojil bez problémů, ale u Repro konektoru si nevím moc rady. Barvy vedoucí z auta jsou modrá, hnědá, zelená, šedivá a z konektoru do rádia vedou kabely barvy fialové, zelené, šedivé, bílé. Prozkoušel jsem různé kombinace zapojení, ale nikdy mi reproduktory nereagovaly.

Poradíte mi někdo prosím co s tím ? ;;)
Přílohy
11909744_1053578167985867_1083070189_n.jpg
katana25
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: ned 05 dub 11:41

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od katana25 »

Jestli jsi to ještě neudělal, tak vymontuj repráky a podívej jaký barvy vedou k nim. V návodu u rádia je napsáno který dráty jsou kterej kanál (předek/zadek, levá/pravá). Podle toho si přehaž piny v konektoru z auta. Pokud to nepomůže, tak něčím proměřit kabely jestli nejsou někde přerušený. V mým případě jsou dráty následovně:
hnědočerný - zelený
modročerný - zelenočerný
hnědý - bílý
modrý - bíločerný
zelený - šedočerný
šedý - šedý
šedočerný - fialový
zelenočerný - fialovočerný

Kdyby ti to pomohlo, tak to sem napiš.
JakubBeran
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 16:47

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od JakubBeran »

Pořád nic.
Když to zapojim podle barvy kabelů vedoucí z repráků, tak to mám stejně jako ty:
zelený - šedočerný
šedý - šedý
hnědý - bílý
modrý - bíločerný
(mám jen přední reproduktory)
Kabely by měly bejt v pořádku, když sem je zapojoval tak občas zaprskaly barvě odpovídající bedny.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2413
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od Brus »

v tom případě je potřeba hledat problém v radiu :-) hlasitost? mute? víš určitě, že hraje?
Pravda vyděsí
JakubBeran
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 16:47

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od JakubBeran »

Bylo mi řečeno že je 100% odzkoušeno a mám i záruku :) Hlasitost i mute jsem zkoušel štelovat, ale můžu rádio vyzkoušet v jinym autě.
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od dyrup »

Podle rožku rádia na fotce bych řekl, že se jedná o bazar. Opravdu jde o nové rádio? Pokud je z bazaru nebo vrakáče může mít klidně odpálený koncový stupeň. Jak už bylo řečeno podívat se do bočních kapes jaké tam vedou barvy drátů od repráků a podle toho pak zapojit. Od rádia je vždy stejná barva jeden kanál.
Ještě vyzkoušej připojit ISO konektor a pohýbej dráty a konektorem jak u rádia tak iso konektoru.
My se stávalo u staršího rádia SONY, že konektor co je připojený v rádiu tak vypadává zvuk u repráků. Chvilkově pomohlo pohnout konektorem v rádiu. Zkoušel jsem čistit i přihnout kontakty,ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem to musel vyřešit tvrdým napájením drátů od ISO konektoru přímo do rádia a od té doby hraje rádio jako víno.
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od dyrup »

Aha takže opravdu bazar, ale na těch jejich 100% bych moc nespoléhal. Mohli to jen napojit na baterku rádio se rozjelo, ale už to nenapojovali na repráky. Vyfoť ještě zadní stranu toho rádia jaké je tam připojení.
JakubBeran
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 16:47

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od JakubBeran »

To "nové" jsme tam asi špatně napsal, rádio je z vrakáče.
Přikládám foto
Přílohy
11897067_1054006137943070_1084489625_n.jpg
11903421_1054006317943052_781547625_n.jpg
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od dyrup »

Ještě se blbě zeptám. V autě předpokládám nebyl iso konektor. To jsi ty dráty zkoušel napojovat jak tě napadlo? Doufej, že jsi neodpálil ten koncák v tom rádio špatným zapojením. Pokud se v tom aspoň trošku nevyznáš tak doporučuji u někoho jiného zapojit a ověřit. Pokud nepůjde tak jít vrátit ať ti předvedou funkčnost.
JakubBeran
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: stř 26 srp 16:47

Re: Zapojení autorádia škoda Felicie, nejde zvuk

Příspěvek od JakubBeran »

Zapojoval jsem to podle barev kabelů vedoucí z beden, ale když to nešlo, tak jsem to zkoušel trošku prokombinovat :/ Takže zejtra to radši prozkoušim v jinym autě.
Odpovědět