SuperB III.gen

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od pavproch »

Neska sem na D1 mezi LM a Lipt Hrádkem potkal (dojel a předjel) Sup III combi (face?) - vzadu neměl znak Schade ale nápis Škoda uprostřed a kolem toho širokou lesklou "chromovanou" lištu zasahující až do zadních světel (jako má např. Insignia). I ty zadní světla měly nějaký divný vzhled - sem na to zezadu snad 3x čuměl a divil se co to je za auto, než mi došlo, že Sup... takovýho sem teda fuckt ešče neviděl... (nebo sa blbě dívám)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od Snowman000 »

Facelift ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od HondaMan »

Pp: takhle vypadají všechny poFl SIII tzn. pokud jsi poslední půlrok nebyl zavřený v jeskyni, tak jsi jich už určitě pár potkal...
2.9T RWD
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od bojler »

Všechny ne. Lištu mají jen auta s "top" variantou zadních světel. Verze "sportline" má černou lištu.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od pavproch »

Právě - face Sup III sem už párkrát viděl, ale tyhle divné zadní lampy a lištu mezi nima sem merčil poprvé. Kuju za vysvětlení.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
budik
Pan Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: úte 06 zář 07:45

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od budik »

Zřejmě budu kupovat nový Superb (viz jiné vlákno, po racionálním vyhodnocení jsem ostatní možnosti v podstatě zavrhnul).
Řeším teď některé prvky výbavy, jestli stojí za to, prosím o názory a zkušenosti:
- Parkovací asistent: opravdu funguje i na něco jiného než na nadměrečné mezery mezery? Zvládne třeba parkovací místo o 0,5m delší než délka auta? Raději bych připlatil za Area View (360°), ale to lze do Superbu jen u hybridu iV.
- Progresivní řízení ? Nezabíjí to cit pro auto a ovladatelnost při akčnější jízdě?
- Virtual cockpit. Přijdu o nějakou funkci, když budu mít auto bez něj? Jsem v podstatě konzerva, standardní budíky mi vyhovují a nevadí mi, že navi sleduji na obrazovce infotainmentu. Není ten Virtual cockpit náročnější na oči při delší jízdě? Jestli je to jen taková digitální hračička bez jiné přidané hodnoty, tak se mi připlácet nechce.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od mmira »

progresivni rizeni je uzitecna vec, obzvlaste pro akcnejsi jizdu, to urcite. zbytek jsou jen hracky.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
bojler
Pan Řidič
Příspěvky: 434
Registrován: sob 01 srp 15:57

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od bojler »

Parkovací asistent v aktuální verzi potřebuje délku vozidla +80cm na zaparkování a na vyparkování délku vozidla + 0,5 metru. Progresivní řízení znamená to, že je variabilní převod (jiná "hustota" drážek). Tzn. není třeba tolik točit volantem. V Superbu mám klasické a to je jak s autobusem. S digitálníma budíkama nemůžu sloužit. Já bych za to devět tisíc nedal s ohledem na to, že výrobně jsou levnější než klasické :-)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od Snowman000 »

Parkovaci asistent je zbytocnost...ako pise Bojler, je tam potrebnych minimalne 80cm a to fakt vo velmi idealnej situacii a aby bol co najpresnejsi a zvladol taky manever, tak je nutne parkovat relativne dost pomaly. Kamery su urcite uzitocnejsia vec, iked uprimne, ta zadna na vacsinu situacii bohate staci.
Progresivne riadenie asi ano...skodu to minimalne ziadnu neurobi a ako pise Mmira, za urcitych situacii to dokaze pomoct pri akcnejsej jazde (neni potreba tolko ruckovat).
Virtual Cockpit a jemu podobne uprimne nenavidim. Hlavne v noci mi vadi to svetlo ktore z neho ide, kedze aj cierna farba je "podsvietena". Ale toto je skor moj osobny problem, ja chcem mat v noci v aute co najvacsiu tmu (vypnuty stredovy displej, vyponute ambientne osvetlenie, atd.). Clovek pride viacmenej len o moznost mat mapu miesto budikov, ale kedze nikdy nepouzivat vstavanu navi (iba Waze) tak mi to nikdy nechybalo.
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: SuperB III.gen

Příspěvek od řidičBOB »

ParkAssist ne, progresivní řízení ano, virtual cocpit ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět