Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
nartex
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18 zář 18:24

Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od nartex »

Dobrý večer priatelia,

mám dosť vážny problém, ktorý je aj napriek môjmu mladému veku na porážku. Asi 2 mesiace dozadu sa začal prejavovať problém s trhaním motora, okolo 2000 ot trhal dosť jemne, ale citeľne. Tento týždeň mi počas zajdy po rovine začal trhať motor, rýchlosť klesala, motor zhasol. Zistil som, že z palca rozdelovaca vypadol ten odpor alebo čo to vlasne je, a opať som pokračoval v jazde. Včera som už nestihol ísť do predajne kúpiť nový. Dnes ráno cestou do práce sa mi to stalo znovu ale palec už bol nepoužiteľný. V predajni som kúpil nový, najviac pasoval balený v Auto Kelly (kto je výrobca netuším). Nepodarilo sa mi zohrať origo škodovácky, ktorý by som chcel najradšej. Palce som vymenil, spočiatku pohoda. Problém nastáva zhruba nad 2000 otáčok kedy motor trhá naozaj riadne a to až tak, že vnímam ako sa trasie ručička ukazujúca rýchlosť. Keď udržujem konštantnú rýchlosť, seká, keď pridávam tak len výnimočne. Na voľnobehu drží otáčky. Palec sa neprehrieva, a nemá na sebe žiadne viditeľné známky opotrebenia. Keď som dal vedľa seba starý a nový kus, ten starý je dlhší možno o necelé 2 mm. Otázka je kde je chyba? Žeby ten klobúčik (odkiaľ trčí 5 káblov) je príliš zodraný aby to stačilo pre tento nový menší kus? Začínam byť zúfalý, lebo na auto sa nemôžem spoľahnúť. Felícia je ročník 95, 1.3 , 50 kW - s karburátorom. Palec je na 1.3 resp Favorit (celkom sú tie druhy na felíciu asi 4). Za každú podnetnú radu budem vďačný.
Naposledy upravil(a) nartex dne pon 03 úno 08:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
metaljohn
Mistr volantu
Příspěvky: 553
Registrován: stř 16 úno 17:05
Bydliště: Svitavy/M. Boleslav

Re: Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od metaljohn »

Mně hodně cukalo Bravo, bylo to fouklým těsněním a do válce šla voda. Akorát nevím, jestli to bude tvůj případ, protože mně naopak trhalo během akcelerace, když jsem držel rychlost nebo zrychloval hodně pomalu, tak to neškubalo.

Ještě mě laicky napadá - co svíčky, nemáš tam už nějaký starý?
MX-5 NB 10th AE, ex BMW E46 323i
nartex
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18 zář 18:24

Re: Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od nartex »

No bratia, vtedy som problém vyriešil, bolo to poškodeným palom rozdelovača. Teraz mám po polroku ten istý problém, vymenil som veko rozdelovača za nové, vydržalo to asi 10 km potom mi zhasol motor. Po ocisteni plochy rozdelovača ktorá sa pri pohyba dokýka obvodových kontaktov mo prešiel s poriadnym trhaním asi pol kilometra aby som nebol prekážkou v doprave. Skúsim ešte pozrieť všetky kontakty okolo motora a RJ ale som už zúfalý. Vodou by to u mňa byť nemalo, ale zaručiť to neviem. Ešte skúsim diagnostiku, ale vyzerá to na KO.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od KDB »

Dát nové svíčky, kabely a eventuálně znova víčko rozdělovače. Další možný zdroj je vnitřek (cívky) rozdělovače.
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Mattbaylesa
Řidič začátečník
Příspěvky: 144
Registrován: pon 09 led 22:11

Re: Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od Mattbaylesa »

A co zanesena palivova soustava, pripadne spatna benzinova pumpa?
nartex
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18 zář 18:24

Re: Felicia 1.3 R1995 trhá motor

Příspěvek od nartex »

Myslím, že som na to prišiel, ale mám normálne obavy to skúsiť, lebo ostať visieť na ceste obzvlášť skoro ráno je pekne na hovno. Veká rozdelovača som kúpil dve. Jedno je na favorit/feliciu, druhe je na faleciu/octaviu?(vyrobca VEKA). Káble boli menené asi pred 50 tis. km, pôvodné boli určené na dutinkové veko, tieto druhé na veko od VEKY, ktoré majú usprostred kolík. Ako to mohlo doteraz fungovať si neviem predstaviť, ale funkovalo to tak 50 tis. km. Veko rozdelovača od VEKY tam síce drží, ale nieje problém ho rukou jemne vychýliť, a verím tomu že toto je príčinou mojich problémov, jednoducho sa to pri jazde chveje a stráca kontakt. To druhé veko, ktoré som kúpil tam sedí ako riť na šerbli, ani sa nehne nech sa snažím akokoľvek odtisnúť ho. Lenže nové káble nemám a dávať tam tie pôvodné staré je riskantné (štvrtý krát stáť pri odstavenom aute cestou do práce je len pre silné povahy).Dúfam že je moja úvaha správna a zajtra ešte skúsim objednať diagnostiku RJ.
Odpovědět