Pískání u předního pravého kola u Felicie

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Ondra1992
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28 srp 19:13

Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od Ondra1992 »

Dobrý den,
mám na vás dotaz. U mý škody felicie ( 1.3 glxi r.v. 1998) mám delší dobu problém s neidentifikovatelným pískáním u pravého předního kola. Pískání začíná pouze když jedu delší dobu, při kratších vzdálenostech to nepíská, když při pískání zmáčnu lehce brzdu ,tak pískání přestane na dobu co mam nohu na brzdě. Po sundání hohy z brzdy zas pískání začne. Pískání ale neni vždy pravidelný i při těch delších vzdálenostech. Neví náhodou někdo čím to může být?? Děkuji za každou radu Ondra. :)
Uživatelský avatar
PeTr7650
Pan Řidič
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 17 úno 22:27

Re: Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od PeTr7650 »

zkus zkontrolovat, zda nepribrzduje kolo, tedy zda se desticky volne pohybuji a nezustavaji primackly jemne ke kolu. Kdyz zmacknes brzdu, primacknes je vic a piskani prestane
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od Moucha »

to budou destičky
SSS - vdechne tě do života
RychlejBen
Spolujezdec
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 29 srp 11:10

Re: Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od RychlejBen »

Až ti to bude po delší době jízdě pískat, zkus někde zastavit a zkontrolovat jestli to kolo kde to píská nehrřeje výrazně víc než ostatní. Podle mě to bude zarezlý brzdový pístek který se špatně vrací, nebo špatně pohyblivé desky/třmen.
Moon
Autoškolák
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 15 srp 20:03

Re: Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od Moon »

Problém je v destičkách, pomohla výměna. Přesně to samé se mi stalo také, ale u levého kola.
r.a.m-
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19 zář 19:00

Re: Pískání u předního pravého kola u Felicie

Příspěvek od r.a.m- »

Dělá mi úplně to samé akorát r.v.1997 a nevím si s tím rady. Co jste tam dali za desky? Já už tam vyměnil hadice, komplet obložení, repas obou třmenů, výměna brzdovky a dělá to furt://
Odpovědět