Fabia II - Dveře.

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
christophervlk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01 čer 11:07

Fabia II - Dveře.

Příspěvek od christophervlk »

Dobrý den, chtěl bych se s vámi poradit.Dne 31.5.2013 (včera) Stala se mi taková nepříjemnost. Nechal jsem zaparkované auto na parkovišti a druhý den ráno jsem k autu přišel a byly promáčklé zadní dveře za řidičem (Viník od nehody ujel). Auto mám od leasingové společnosti (škofin) a pořád ho splácím (mám ho od 10.4.2013). Mám Havarijní pojištění a povinné ručení od allianz (spoluúčast mám 1%/min.1000Kč). Chtěl sem se zeptat kolik by mohla oprava stát a jak postupovat. V pondělí se chytám na pojišťovnu, domluvit se s nimi jestli cenu odhadnou a pošlou mi peníze na účet, nebo to zaplatí rovnou servisu. Postupuji správně? Měli by mi to proplatit ne? Předem děkuji všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Fabia II - Dveře.

Příspěvek od delphin »

S tisícovkovou spoluúčastí bych si nedělal hlavu a vyrazil do autorizovaného servisu, ani bych neřešil pojišťovnu. Servis většinu vyřídí a hlášení se dá udělat po telefonu. Oprava může být, odhaduji, cokoli od té tisícovky (to když se na to jen podívají ;-) po cca 15 - 20 tisíc, podle toho, co provedou, jak je konkrétní servis drahý atd. A při téhle pojistce je to jedno, ne? Rozhodně bych se ale vyhnul řešení odhadem. Pochybuji, že by to u nového auta pokrylo komplet cenu. Já to řešil tak, že jsem dal auto do servisu, vzal si náhradní auto, nechal opravit, oni vyřídili dokumentaci pojišťovně a pak jsem zaplatil a peníze si nechal poslat. Dá se to i nechat zaplatit přímo servisu, ale to si servisy chtěly nechat auto do proplacení. A za náhradní auto si pojišťovna strhávala amortizaci za ujeté kilometry, tuším 3,8 Kč. Což má logiku, vlastní auto taky ztrácí hodnotu.
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
christophervlk
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: sob 01 čer 11:07

Re: Fabia II - Dveře.

Příspěvek od christophervlk »

Děkji za vaše rady, určitě se podle toho zařídím :)
Odpovědět