Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Curutiba
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20 kvě 19:03

Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od Curutiba »

Dobrý den,

rád bych znal Váš názor starší Škodu Octávii II combi 1.9 TDI.

Nejsem zcela naivní a je mi jasné, že bez osobní prohlídky lze auto těžko posoudit. Na druhou stranu si říkám, že jako zkušenější řidiči si určitě můžete všimnou nejrůznějších detailů i na fotce.

Auto by mělo sloužit jako rodinný vůz s předpokládaným nájezdem do 20 000 km/rok. Podle informaci prodejce se jedná a bývalý firemní vůz (Coca-cola), který byl pravidelně servisován. Auto má certifikát Škoda Plus. S cenou bychom se mohli dostat k 200 000 Kč.

Budu vděčný za jakoukoliv reakci.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od HondaMan »

Drahé auto bez nápadu, výbavy a motoru.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od pavproch »

@HM: dovolím si částečně nesouhlasit.... i ojetá oftáka je drahá, to je fakt....ale něco málo sem s ní nalítal (asi 7x okolo zeměgule).... jezdit se s tím dá.... PD je (kromě zvuku teda) vesměs použitelný motor...

otázka je, zdali na plánovaný roční nájezd 20k má smysl olítaný chrochták.... imho nemá....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od HondaMan »

Myslím že píšeme to samé. Tohle auto, vzhledem k tomu co uživateli nabízí je drahé. IMHO hodně.
Za méně peněz jde sehnat více.
Pokud by to musel být diesel, tak třeba:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/12513160
http://www.sauto.cz/osobni/detail/toyot ... s/11646052 (To by byla má dieselová volba)
Pokud by to mohl být benzin (což je při nájezdu 20tkm rozumnější volba), tak bych volil třeba:
http://www.sauto.cz/osobni/detail/ford/focus/12851977 (FoFo poFl s motorem, autoklimou, navi, xenony...)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od pavproch »

jj, pravdu díš ....ale jestli tomu rozumím správně, tak zadavatel prostě CHCE oftáku....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Curutiba
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 20 kvě 19:03

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od Curutiba »

pavproch píše:jj, pravdu díš ....ale jestli tomu rozumím správně, tak zadavatel prostě CHCE oftáku....
Rád bych Oktávku a raději bych se vyvaroval autobazarům. Radši bych si připlatil za relativní jistotu. Další volbou by byl Ford Focus II. Benzinu bych se zase tak moc nestranil, ale nechce se mi jezdit se spotřebou nad 7,0 litrů.

Jinak děkuji všem za reakce.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od HondaMan »

A uvědomuješ si, že za tu jistotu připlácíš? Skoro 100 tisíc.
2008 OII 1.9TDI Kombi začíná na 130. Ty budeš škemrat, aby jsi se přiblížil 200.
Osobně bych šel jinou cestou, ale Tobě popřeju dobrý kup.
2.9T RWD
Jenda21
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 24 črc 13:44

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od Jenda21 »

Zdravím, s dovolením se přidám k dotazu. Také uvažuji o koupi dvojkové Octavie za cenu do 150 tisíc. Chtěl bych ale benzínový motor. Docela se mi líbí tohle auto:http://www.tipcars.com/skoda-octavia/20 ... 60910.html .Co vy na to? Jde mi hlavně o spolehlivost. Známí mi spíše doporučují 1.6, ale mě přijde slabá.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od HondaMan »

Chtěl bych vidět člověka, který tenhle kousek konfiguroval. 2.0 FSI DSG se sporákem, švihadlama a plastovým volantem... :D
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Mattbaylesa
Řidič začátečník
Příspěvky: 144
Registrován: pon 09 led 22:11

Re: Octavia II | Názor na koupi ojetiny

Příspěvek od Mattbaylesa »

2.0fsi má tiptronic. S motorem mám zkušenost - 180tis, šlape jak hodinky, bez jediné poruchy, spotřeba je oproti zvyklostem trochu vyšší, výkon je nadruhou stranu "příjemný", jinak je auto ale v úplně jiné specifikaci, takže jak to bude fungovat jako celek neřeknu.
Odpovědět