Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
mari1300
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: pát 20 led 22:13

Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od mari1300 »

Zdravím,
dlouho jsem se rozhodoval, co koupit za další auto(H.Lantra v kombiku na LPG dosloužila) a přes Kanga,Dobla Caddy a podobné krabice, jsem se rozhodl, že Roomster bude snad ještě rozumný kompromis v požadavcích, které od auta vyžaduji(naložit 2 jízdní kola,v případě potřeby možnost relativně pohodlného přespání v autě,větší zavazadlový prostor+pokud možno po rozložení-rovná podlaha).

Vzhledem ke způsobu, jakým bude auto nejvíce používáno(městský provoz s kratšími a častějšími popojížďkami+dojíždění do práce na krátkou vzdálenost), naftu jsem rovnou škrtl a zaměřil se na benzín, popřípadě přestavbu na LPG.

Jenže těch benzínových variant u Roomsteru je docela dost(1.2HTP,1.4,1.6 a nejnovější 1.2TSi).

Co za motorizaci by jste mi z těchto doporučili?Samozřejmě největší důraz kladu na spotřebu a spolehlivost...

O 1.2HTP jsem se nedočetl vesměs nic moc pozitivního, jen určením nejvíce odpovídá způsobu používání, protože ve městě má být relativně slušně pružný již od nízkých otáček, 1.4+1.6 jsou údajně mdlé od nejnižších otáček a dosti hlučné navíc 1.6 má mít dost hrubý chod a 1.2 TSi má problémy s rozvodovým řetězem(od 2011 vyřešeno modifikovaným řetězem) a navíc jsem slyšel případy, kdy s do oleje dostával benzín, díky častému podtáčení a ježdění po městě na čtvrt plynu, kdy má být tento motor paradoxně nejžravější(snad kvůli tomu, že turbo se zapojuje až od cca 2000 ot/min...).Navíc po městě má být dost žravý!

Našel by se tu někdo znalý těchto motorizací, nejlépe i někdo z vlastní zkušeností a poradil, jaký motor vybrat?
Nevím, na co se zaměřit, hlavně chci mít klid a nestarat se ustavičně o nějaké problémy s motorem...
Uživatelský avatar
Mattbaylesa
Řidič začátečník
Příspěvky: 144
Registrován: pon 09 led 22:11

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od Mattbaylesa »

Podle me 1.4 nebo 1.6. Myslim, ze jsou to jeste OHVcka. Ty by mely vydrzet.
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od KDB »

Přímovstřikové motory nejdou zatím efektivně předělat na LPG....
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Š. Roomster-pomoc s výběrem motorizace

Příspěvek od Zajda »

S dovolením reinkarnuji téma - jak je to s rozvody a celkovou spolehlivostí motoru u aktuálně doprodávaných Roomsterů 1,2 TSI 86k?
《》
Odpovědět