automatická převodovka

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od Snowman000 »

ExFun píše:Jenže DSG je robotizovaný manuál, ne HDM.
Tak to mi je jasne ze DSG nie je HDM automat, no je to druh automatickej prevodovky a spojku ovladanu uzivatelom to nema.
Pri inom automate som toto neskusal (nebol dovod)...a odmietam dobrovolne jazdit s autami s automatom(akymkolvek)... :ymblushing:
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od pavproch »

Snowman000 píše: a odmietam dobrovolne jazdit s autami s automatom(akymkolvek)... :ymblushing:
+1 :x
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pepelopez
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20 led 10:55

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od pepelopez »

Snowman000 píše:
ExFun píše:Jenže DSG je robotizovaný manuál, ne HDM.
Tak to mi je jasne ze DSG nie je HDM automat, no je to druh automatickej prevodovky a spojku ovladanu uzivatelom to nema.
Pri inom automate som toto neskusal (nebol dovod)...a odmietam dobrovolne jazdit s autami s automatom(akymkolvek)... :ymblushing:
ale prosimtě, nebude to zase tak horký, ne? :D
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od Snowman000 »

Ale ano je ;)
1.Jedine auto ktore sa mi za moju nedlhu karieru (7rokov) podarilo naborit bola Ochcava 1,8 TSI DSG, prave kvoli automatu a jeho oneskorenych reakciach na pridanie/zaber/ubranie plynu...
2.Pri jednej novinarskej akcii som vozil opitych novinarov z vecierku. Bolo tam 5 Superbov, iba jeden mal manual...kto ho mal? :)
3.Co mi najviac vadilo na ocovom sluzobaku S55 AMG Long? Automat...to nakoniec bola aj jedna z veci co na nom pocas pouzivania odisla...oprava 3000ojro...
Proste kym mam dve ruky a dve nohy, automat vo svojom aute mat nebudem ;)
No nikde netvrdim, ze dokazem radit rychlejsie, jemnejsie a s presnejsimi medziplynmi.
Ako by povedal M*STERCARD...pocit dokonaleho preradenia je na nezaplatenie ;))
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od řidičBOB »

Takze za nehodu muze automat :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od Snowman000 »

No mozem za nu ja, ja som ovladal pedale, no automat k tomu prispel...
Kazdy pozna situaciu kedy caka na vedlajsej a snazi sa pripojit na hlavnu a pred nim este jedno auto...
V dialke vidim medzeru aspon na dve auta ak nie tri, ten predomnou ju ocividne tiez vidi - zacina sa pomali posuvat/pripravovat, ze to tam posle. Preverujem medzeru, preverujem toho pred sebou, preverujem medzeru a sledujem posledne auto pred medzerou kam sa zaradit (tu zacina prva dielcia vinna automatu - DSG ma pri prechode z brzdy na poriadne stlaceny plyn tendenciu nic chvilu nerobit(asi riesi Sudoku kym ja stojim na brzde...neviem) - preto pre rychlejsie zaradenie mackam plyn skor nez by som to robil normalne) posledne auto preslo, DSG poslalo nejake tie kone na kolesa a co to, auto predomnou zdochlo a stoji, pustam plyn skacem na brzdu no auto ma stale tendenciu zrychlovat (netusim ako je to mozne, no prisaham ze auto nespomalilo ani o pid) a prask...
Ano moja chyba, ale nikto mi nevyhovori to ze ma na tom pricinenie aj specificke (ne)spravanie DSG :-w
PS: Skoda na aute predomnou 2cm skrabanec na narazniku, skoda na Skode - vyskocene obe hmlovky a vsetky mriezky?! preliaceny naraznik...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od Jenyk »

Vana píše:Jinými slovy - podobně jako při přechodu z VW na BMW, tak i při přechodu z manuálu na automat budeš muset počítat s určitým omezením :)
Nevím s jakým. U aut s HDM, kterými jezdím, jsem vždycky jenom ubral plyn a přední kola se chytla.
Naposledy upravil(a) Jenyk dne stř 01 srp 18:31, celkem upraveno 1 x.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od beaumont »

řidičBOB píše:u DSG se mění olej každých 60t km...alespoň u VW.
Teoreticky to tak je, v praxi se často do tohoto km nájezdu vymění celá převodovka DSG, neboť se porouchá...
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od řidičBOB »

beau: policejní R36 jí mění každých 100t km... A já znám minimálně dvě auta, která mají 120 odjetu a furt drží :-)

snow: hmm...ono taky záleží, s jakým motorem...já tento problém nepozoruji. Po sešlápnutí plynu na podlahu se auto rozjede velmi svižně!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16305
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: automatikcá převodovka

Příspěvek od pavproch »

nemoh by někdo z moderátorů nebo autor vlákna opravit ten (doufám že nejen mne) iritující překlep v názvu vlákna?

kuju.... :ymblushing:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět