automatická převodovka

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.

automatická převodovka

Příspěvekod pepelopez » čtv 28 čer 11:21

ahoj, jaký máte názor na automatickou převodovku. přečetl jsem si článek http://www.ojeteauto.cz/clanky/automati ... yhody-594/ a docela bych do rtoho šel. díky za rady a tipy
pepelopez
Adept autoškoly

Re: automatikcá převodovka

Příspěvekod řidičBOB » čtv 28 čer 11:40

z mnoha tvrzeními lze v tom článku polemizovat...ale je to jako s čímkoliv jiným - chce to vybrat si model auta ke koupi a pak zkusit konkrétní auto s MT a AT.
Rozdíly mezi převodovkami (HDM, DSG, CVT) jsou tak markantní, že jejich vlastnosti nelze shrnou do jednoho obecného článku.
Naposledy upravil řidičBOB dne pát 29 čer 08:35, celkově upraveno 1
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pavproch » čtv 28 čer 12:20

já bych se dovolil vyjádřit citací Lawrence Tomlinsona:

Take away the left pedal and it’s like chopping the driver’s balls off because you’ve lost all proper control of the car.

btw, nemá tenhle citát tady někdo v podpisu?
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod Snowman000 » čtv 28 čer 12:56

pavproch píše:já bych se dovolil vyjádřit citací Lawrence Tomlinsona:

Take away the left pedal and it’s like chopping the driver’s balls off because you’ve lost all proper control of the car.

btw, nemá tenhle citát tady někdo v podpisu?

Poslusne hlasim, ze som to bol ja :ymblushing: A plne suhlasim s tymto panom :)
Z clanku pre Autocar:
...Take this, which is what Tomlinson thinks about cars with paddles. “Paddles are brilliant – so long as you’ve got a left pedal. Take away the left pedal and it’s like chopping the driver’s balls off because you’ve lost all proper control of the car. I’m not a big fan of paddles on the road, to be honest, because how often do you honestly ever use them?’...
AF stretko - hlasovanie o mieste
https://forms.gle/TE9FWx9ts9fbcp9b7

FOR SALE/TO BE RESTORED Mazda MX-5 NBFL 1.8 5MT RWD
Fiat Panda 100HP without ESP
Audi A4 Avant 3.2 FSI 6MT Quattro
Snowman000
Letec

Příspěvekod 525iX » čtv 28 čer 17:00

Pokud se člověk chce jen vozit a není skvělý überřidič (jako my všichni tady), který podřazuje špička-pata na brzdě v zatáčce, tak je automat pohodlná věc. U běžnýho řidiče je odmítání automatu jen póza, patrně protože počítání do šesti je tragický vrchol jeho schopností a pokud by se toho zbavil, přišel by o zbytky své falešné maskulinity.
525iX
Pan Řidič

Příspěvekod pepelopez » čtv 28 čer 20:49

a jak je to s výměnou oleje v atomatické převodovce? platí pořád nepsané pravidlo po 200 tisících km?
pepelopez
Adept autoškoly

Příspěvekod 525iX » čtv 28 čer 20:59

Žádné takové pravidlo nikdy neplatilo. U oldtimerů s třístupňem není problém se dostat na nějakých 20-30 tisíc km, u dnes běžných aut je reálná hranice někde u cca 80 tisíc km. 200 tkm bylo tak možná u převodovek s "doživotní" náplní, ale jen protože po těch 200 tkm prostě a jednoduše převodovka umřela. Pokud máš na mysli převodovky DSG, tak tam je po 200 tkm nutná částečná repase, respektive výměna lamel.

Pokud si chceš koupit auto s klasickou automatickou převodovkou, tak prostě nech olej vyměnit. Je to jednoduchá práce na půl hodiny se vším všudy a máš jistotu. A provoz pak vyjde levněji než výměna spojky s dvojhmoťákem.
525iX
Pan Řidič

Příspěvekod HondaMan » čtv 28 čer 21:53

Jak píše BOB, hodně záleží na druhu převodovky, konkrétním autě (nastavení AT převodovky)...
Sám jsem teď pár měsíců jezdil jen s AT a při zpětném přesednutí do MT mi přišlo řazení jako zcela zbytečné obtěžování.
Určitě si to chce vyzkoušet, protože kombinace slabého atmosferického benzínu a postaršího HDM je strašná. S dostatečně výkonným motorem jde přežít skoro každá převodovka :-)

Ad servis: Měnit olej je třeba v každé převodovce (i MT). Bohužel to málokdo dělá, a protože jsou AT trochu citlivější, tak jsou větším "zajícem v pytli".
S bodem 5 jde souhlasit asi jen u poctivých HDM převodovek. CVT i DSG vyžadují potivý servis, jinak se z nich stanou dříve či později pěkné kasičky.
Speeding. Bringing the World Closer Together.
HondaMan
Letec

Příspěvekod řidičBOB » pát 29 čer 08:34

u DSG se mění olej každých 60t km...alespoň u VW.
No pain, no gain.
Milwaukee-Eight® 114
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pepelopez » pát 06 črc 09:14

řidičBOB píše:u DSG se mění olej každých 60t km...alespoň u VW.

mám dvojkovou škodovku a najeto 176 000 km. Chtěl jsem počkat do těch 200 tisíc, jak mi to každej říkal, ale už jsem se objednal do servisu. Kolik výměna oleje cca stojí,
pepelopez
Adept autoškoly

Další

Zpět na Škoda a další česká auta