1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Trog
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 dub 17:31

1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od Trog »

Zdravím

Rád bych dopřál svému autu lepší průchod vzduchu a to za pomocí sportovního filtru a výfuku(možná i katalyzátoru a rezonátoru).
Můžete mě doporučit njákou vhodnou volbu která bude navzajem kompatibilní a bude vše dopře fungovat s maximálními možnými výsledky?(Nejlépe i připadnou montáž v okolí Brna)

Vlastním Roomstra(nesmějte se prosím ;;) ) 1.9 Tdi čipnuto na 100 KW auto jede hezky ,ale myslím že se mu těžko dýchá přes obyč filtr za 150 kč atd.

Investice +- 10 000 kč

Předěm,děkuji všem za vše
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od 525iX »

=))
- vzhledem k tomu, že se nafta vstřikuje přímo do válce, tak na filtru moc nezáleží *
- vzhledem k tomu, že to má turbo, tak na výfuku moc nezáleží *

* pokud se nejedná o pořádnou úpravu ale obyč autí
Uživatelský avatar
beaumont
Letec
Příspěvky: 1285
Registrován: stř 16 úno 12:55

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od beaumont »

Trog: Kolega 525ix má pravdu. U 1.9 TDI opravdu nemá smysl hledat lepší filtr, ani výfuk. Být Tebou, tak bych ty peníze investoval do lepších (ne nezbytně "sportovních"!) pneumatik a/nebo tlumičů při příští výměně.
Italská auta jsou nespolehlivá, KSČM je demokratická strana, člověk způsobuje globální oteplování a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od eMJe »

Peniaze si nechaj, budes ich este potrebovat (turbo :) )
Vazne nema zmysel kupovat take upravy, nema to zmysel, ziadne zvysenie vykonu...
Trog
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 dub 17:31

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od Trog »

Ok děkuji všem za reakce přesně tohle jsem potřeboval vidět,jsem lajk a moc do toho nevidím a vždy si rádn nechám poradit od zkušenějších at už v autech či jiných odvětvích.
Takže do takového motoru nemá cenu nic cpát na zlepšení výkonu...??

Chip jsem nechaval dělat u firmy http://www.skodachip.cz/chiptuning dostal jsem njákou zaruku že se nic neposere do njákych kilometru atd. tak snad Turbo vydrží a jiné vydrží...
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od eMJe »

Tak samozrejme neznamena, ze ak mas chipnute auto, automaticky sa musi pokazit turbo, to sa moze na kazdom, ber to s rezevou . Dolezite je, ako sa k nemu spravas (studene starty, dochladzovanie, vymeny oleja...)
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od pavproch »

stará briketa (píšu o ní v threadu o Oct. 4x4) 300kkm bez čipu = aktuálně tam je třetí turbína, první přežila 170kkm, druhá 110kkm a to i při velmi "slušném" zacházení zastudena a poctivém dochlazování....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
525iX
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: pát 23 pro 17:58
Bydliště: Pááárdubice!!!! !!

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od 525iX »

Turbo je spotřebák :ymhug:
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: 1.9 Tdi,jaký sportovní filtr,výfuk,katalyzátor...

Příspěvek od eMJe »

Kamaratovi odislo turbo na Tourane(1.9tdi) zhruba pri 80000km, asi 10000km po chipnuti, kupil nove, v servise namontovali a po 2000km sa pokazilo, zevraj neodborna montaz. Tretie zatial drzi, teraz ma auto okolo 130000km
Odpovědět