Octavia RS

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Octavia RS

Příspěvek od EL_XEL »

Měl jsem dvojkové RS TFSI a byl jsem s autem spokojený. Motor mi natolik vyhovoval, že mám jeho novější inkarnaci v současném autě. Oktávka má super kufr :-D, ale pokud nepotřebuješ vozit velké věci/hodně věcí často, je IMHO lepší si pořídit GTI, protože prostě líp jede.

Auto bylo spolehlivé, ze závažnějších závad odešla jednou cívka na jednom válci (oprava tuším nějak za 2000 ve značkovém servisu) a někde mi dodrbali ten plast na motoru, který zároveň i nasává vzduch, kvůli čemuž nedržel motor správně otáčky a ten plast se musel vyměnit (to byla trochu dražší sranda).

Doporučuju se vyhnout 18" kolům. Vypadají cool, ale auto je s nimi IMHO už moc tvrdé.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Octavia RS

Příspěvek od Vana »

pavproch píše:.... dyž chcu jezdit sportovněji, potřebuju co? potřebuju otáčky a výkon... ani jednoho se chrochtáku nedostává...
hm, já dělím jízdu na pomalou (klobouk), normální (pohodovka), svižnou (když člověk spěchá) a jakdebil (vše vyjadřuje už samotný název).
Co je to "sportovní jízda" si ale na normálních silnicích moc představit nedovedu, možná to bude něco mezi posledníma dvěma. A stejně tak nevím proč by měly být nezbytným znakem i otáčky. Snad jen u motorů kterým ten výkon opravdu chybí.
Kubis
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20 bře 16:11

Re: Octavia RS

Příspěvek od Kubis »

Krysa píše:No coment =))
tudíž nechápu proč se vyjadřuješ :) a vůbec zúčastňuješ konverzace :)

No raději bych větší auto, GTI se mi líbí hodně, ale je moc malé, mám A3 a potřebuji větší auto.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27033
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia RS

Příspěvek od řidičBOB »

tak pak ta Octavia je, i v krátké verzi, velmi dobře kufrem obdařené auto. TFSI bych se nebál...ani spotřeby, pokud budeš jezdit "normálně" a ne pořád nad 4000ot ;-) TDI je parodie na cokoliv s nápisem RS. Mám ten motor v CCčku (DSG) a je to vydechlý jak loňský sníh.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Octavia RS

Příspěvek od Krysa »

Kubis píše:
Krysa píše:No coment =))
tudíž nechápu proč se vyjadřuješ :) a vůbec zúčastňuješ konverzace :)

No raději bych větší auto, GTI se mi líbí hodně, ale je moc malé, mám A3 a potřebuji větší auto.
To bylo na oplátku Obrázek ^:)^
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Octavia RS

Příspěvek od EL_XEL »

Kubis píše:
Krysa píše:No coment =))
tudíž nechápu proč se vyjadřuješ :) a vůbec zúčastňuješ konverzace :)

No raději bych větší auto, GTI se mi líbí hodně, ale je moc malé, mám A3 a potřebuji větší auto.
Oktávia má akorát větší kufr, jinak je to na stejno. Ale to může být klidně rozhodující kritérium.
Odpovědět