Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
rimmerace
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 02 kvě 17:11

Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od rimmerace »

Ahoj, chci si koupit ojeteho kombika - benzin, najeto do cca 200k km, s kouli, parkovacimi senzory, vyhrivanymi sedackami, infotaimentem kde pujde Android Auto, LED svetlomety a idealne i bezklicovym zapinanim a tempomatem. Co jsem se zatim dival, tak plus minus autobus jsem s timto vybavenim za cca 200k schopny sehnat cca 5 let starou Fabii v kombiku. Pripadne za cca 300k podobne starou Octavii v kombiku. Penize na Octavii mam, ale nejsem si jisty, jestli je tech 100k navic oproti Fabii oduvodnitelynch. Vyplati se priplati si tech 100k? Co si navic v Octavii kupuju oproti Fabii? Zatim mne napada pouze vetsi kufr (ktery by se teda hodil, ale jako jediny argument mi to doma neprojde) a lepsi "status" (ktery mi je ale sumak). :-?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od HondaMan »

Záleží na co to potřebuješ. Za mě i Fabia combi má kufr dostatečný.

Kupuješ si životní prostor, prostor na zadních sedačkách, lepší jízdní vlastnosti, trochu pohodlí, vyšší pasivní bezpečnost, možnost silnějšího motoru... Naopak se Ti s Octou bude hůř parkovat/jezdit po městě a mírně více budeš platit za náhradní díly.

Pokud nejezdíš moc po dálnici a nepotřebuješ status "mám Octu, už jsem to v životě někam dotáhl", tak bych se Fabie nebál.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
delphin
Pan Řidič
Příspěvky: 218
Registrován: pon 04 črc 23:01

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od delphin »

Já bych doplnil nižší hluk v Octavii. Otázka je kolik se chystáš najet a v jakém režimu?
Nejdřív Pionýr, pak Favorit, Fabia, Focus, Superb, Kodiaq a teď Octavia se Superbem. Ale Pionýr mi pořád zůstal...
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od mattonecz »

HondaMan píše: pát 23 úno 09:03 status "mám Octu, už jsem to v životě někam dotáhl"
ty vole =))
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od HondaMan »

10 let zpět, když jsem měl služební Octu, Vojta Dobeš napsal článek "Octavia, symbol, že jsi to někam dotáhl". Bohužel ho nemohu najít. Myslím, že tehdy vyšel na Autíčkáři.
2.9T RWD
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od jerry »

Fabii jsem nikdy neměl, ale měl jsem Formana. A přechod do Octavie byl dost výrazný posun. Předpokládám, že Fabie se oproti Formanu také dost zlepšila, ale i tak, pokud to bude jediné auto, bych doporučil raději Octavii ;)

K tomu symbolu. Dnes je Octavia solidní auto, co odvede dobrou službu. Když jsem v 97 kupoval O1 SLX 20V za 458 tis. Kč, dobrý plat byl tehdy 10 tis. Kč, tak to byl docela symbol. Dodnes se pousměju, jak valili kukadla, když jsem to platil na dřevo :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od mattonecz »

Tak jako okravka s 2.0tdi 150ps v normal vybave stoji 1m. Coz samozrejme uz ne kazdy ma nebo je ochoten dat. Ale ta cena je silena
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
jerry
Letec
Příspěvky: 3346
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Fabia kombi za 200k nebo Octavia kombi za 300k?

Příspěvek od jerry »

Nejlevnější vůči platu bývala O3. O4 už je zase drahá, ale hlavně jsou teď skoro jiná auta taky drahý a divný. Zlaté časy skončily :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět