Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27041
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od řidičBOB »

Stará známá věc:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od pavproch »

Jezdím s kolegovo Oct III. 4x4 1,6CRD chjo no, to je tak bezpohlavní, vše funguje až příliš hladce a bez emocí..... a sere ňa SS, že ho musím po každém startu vypnout... + mám divný pocit, dyž jezdím bez "ochrany".... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

Na O3 RS se nepravidelně s viditelnými drážkami ojíždí levý zadní brzdový kotouč. Pravý zadní kotouč je v pohodě. Při prohlídce před rokem mě sdělili, že jde o projev malého zatížení zadních brzd a výrobce údajně neuzná reklamaci. Ale podstatně se to během roku zhoršilo, ač brzdím občas poměrně intenzivně a pravý zadní kotouč je pořád v pohodě. Myslím, že se jedná o nehomogenitu materiálu brzdové destičky, kdy příliš tvrdé části nadměrně ryjí do kotouče. Pohledově ale vypadá destička normálně. V úterý jdu na prohlídku po 3 letech, mám připlacenou záruku na 5 let, budu trvat na reklamaci. Máte někdo obdobné zkušenosti? Či aspoň názor, čím je to? Foto inkriminovaného kotouče přikládám.

Obrázek
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Zajda »

Když se dívám kolem sebe, přijde mi že tím trpí minimálně třetina všech koncernových vozů se zadními kotouči bez ohledu na stáří :-) Teď mám půl roku klid po vyčištění a rozhýbání třmenů, nových deskách a kotoučích, ale moc dlouho tomu nedávám. Ve firmě vidívám parkovat po jedné O3 RS TSI a TDI a obrezlé zadní kotouče mají obě.
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

Ano, máš pravdu je to asi "specialita" koncernu, u jiných značek to nevídám. Proto zřejmě nebudou chtít reklamaci uznat, protože by tím přiznali problémy s kvalitou brzdových destiček a kotoučů napříč celou výrobou. Přesto to zkusím reklamovat.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od janjan »

tohle už jsem si u Schade taky zažil, na obou zadních kotoučích cca 1cm hrana od kraje, vypadalo to, jak jak když jsou destičky zkrátka nižší, než kotouč. Najeto tenkrát cca 40K, reklamace samozřejmě nepřipadala v úvahu, příčinou prý nedostatečné brzdění :D
Naposledy upravil(a) janjan dne pon 28 kvě 14:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od HondaMan »

Není to problém jen u koncernu. Hondy s tím mají problém také. Jen tam se k reklamaci staví více prozákaznicky.
2.9T RWD
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od lampa »

Zajda píše:Když se dívám kolem sebe, přijde mi že tím trpí minimálně třetina všech koncernových vozů se zadními kotouči bez ohledu na stáří :-) Teď mám půl roku klid po vyčištění a rozhýbání třmenů, nových deskách a kotoučích, ale moc dlouho tomu nedávám. Ve firmě vidívám parkovat po jedné O3 RS TSI a TDI a obrezlé zadní kotouče mají obě.
A to se všichni smali bubnum vzadu u Rapida...
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

janjan: Ten okraj mívají i jiná auta, ale já mám 2 velké rýhy cca 5 mm široké i ve středu kotoučů. Uvidím, jaký přístup schade zvolí?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od pavproch »

U konkurence sem zahlíd nadpis:

Nová Škoda se jmenuje Sunroq a je to kabriolet!

Fíha. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět