Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvekod řidičBOB » pon 21 kvě 06:41

Stará známá věc:
řidičBOB
Antiradar FAN

Příspěvekod pavproch » pon 21 kvě 08:32

Jezdím s kolegovo Oct III. 4x4 1,6CRD chjo no, to je tak bezpohlavní, vše funguje až příliš hladce a bez emocí..... a sere ňa SS, že ho musím po každém startu vypnout... + mám divný pocit, dyž jezdím bez "ochrany".... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod jerry » ned 27 kvě 18:45

Na O3 RS se nepravidelně s viditelnými drážkami ojíždí levý zadní brzdový kotouč. Pravý zadní kotouč je v pohodě. Při prohlídce před rokem mě sdělili, že jde o projev malého zatížení zadních brzd a výrobce údajně neuzná reklamaci. Ale podstatně se to během roku zhoršilo, ač brzdím občas poměrně intenzivně a pravý zadní kotouč je pořád v pohodě. Myslím, že se jedná o nehomogenitu materiálu brzdové destičky, kdy příliš tvrdé části nadměrně ryjí do kotouče. Pohledově ale vypadá destička normálně. V úterý jdu na prohlídku po 3 letech, mám připlacenou záruku na 5 let, budu trvat na reklamaci. Máte někdo obdobné zkušenosti? Či aspoň názor, čím je to? Foto inkriminovaného kotouče přikládám.

Obrázek
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod Zajda » ned 27 kvě 22:32

Když se dívám kolem sebe, přijde mi že tím trpí minimálně třetina všech koncernových vozů se zadními kotouči bez ohledu na stáří :-) Teď mám půl roku klid po vyčištění a rozhýbání třmenů, nových deskách a kotoučích, ale moc dlouho tomu nedávám. Ve firmě vidívám parkovat po jedné O3 RS TSI a TDI a obrezlé zadní kotouče mají obě.
Vorsprung durch traktor.
Zajda
Mistr volantu

Příspěvekod jerry » pon 28 kvě 06:52

Ano, máš pravdu je to asi "specialita" koncernu, u jiných značek to nevídám. Proto zřejmě nebudou chtít reklamaci uznat, protože by tím přiznali problémy s kvalitou brzdových destiček a kotoučů napříč celou výrobou. Přesto to zkusím reklamovat.
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Letec

Příspěvekod janjan » pon 28 kvě 14:18

tohle už jsem si u Schade taky zažil, na obou zadních kotoučích cca 1cm hrana od kraje, vypadalo to, jak jak když jsou destičky zkrátka nižší, než kotouč. Najeto tenkrát cca 40K, reklamace samozřejmě nepřipadala v úvahu, příčinou prý nedostatečné brzdění :D
Naposledy upravil janjan dne pon 28 kvě 14:28, celkově upraveno 1
janjan
Pan Řidič

Příspěvekod HondaMan » pon 28 kvě 14:24

Není to problém jen u koncernu. Hondy s tím mají problém také. Jen tam se k reklamaci staví více prozákaznicky.
Ošlajfkovaný píííčus ve fleetovým autě s pražskou značkou, kerý straaaaašně spěchá zachraňovat svět pavprochovi navzdory! :-D
HondaMan
Letec

Příspěvekod lampa » pon 28 kvě 15:04

Zajda píše:Když se dívám kolem sebe, přijde mi že tím trpí minimálně třetina všech koncernových vozů se zadními kotouči bez ohledu na stáří :-) Teď mám půl roku klid po vyčištění a rozhýbání třmenů, nových deskách a kotoučích, ale moc dlouho tomu nedávám. Ve firmě vidívám parkovat po jedné O3 RS TSI a TDI a obrezlé zadní kotouče mají obě.

A to se všichni smali bubnum vzadu u Rapida...
lampa
Pan Řidič

Příspěvekod jerry » pon 28 kvě 19:13

janjan: Ten okraj mívají i jiná auta, ale já mám 2 velké rýhy cca 5 mm široké i ve středu kotoučů. Uvidím, jaký přístup schade zvolí?
jerry
Letec

Příspěvekod pavproch » pon 04 čer 18:14

U konkurence sem zahlíd nadpis:

Nová Škoda se jmenuje Sunroq a je to kabriolet!

Fíha. :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

PředchozíDalší

Zpět na Škoda a další česká auta