Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od _sulcik_ »

A co je na něm konkrétně mizernýho? Že je komfortně odladěný a nevytřepe z tebe duši jako některá konkurence? :D Udělat podvozek, který je komfortní a zároveň "sportovní" tak trochu nejde, protože to jsou protiklady :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od petr_riha »

honziss píše:Kodiaq cenik: Style s 110kw tdi 4x4 = 1.059.900. Prihod tazny, bufik a par prkotin co u rodinnyho auta chces a ses +kilo.

Add sleva - jasne, kdyz to bude kupovat velka firma nebo leasingovka, pujde to dolu, ale rozhodne ne na 800. A furt se tu bavime o 110kw nafte...

Kamos co ted kupoval jedno auto soukrome pro rodinu udelal velmi strizlivou konfiguraci za 1.2 a sleva byla 5% (objednal tusim highlandera). Auto se kterym jsem jel bylo za mega po slevach...tot moje zkusenosti.
Plácáš nesmysly.

Jednak nevěřím tomu, že by se dneska některé auto prodávalo jen s 5% slevou.Dvoudifernou slevu dostáváš snad všude za pozdrav.

A k tomu Kodiaku: Kodiaka nemám, ale když jsem 2 roky zpět kupoval Tiguana, dostal jsem na něj skoro 20%, a to jsem se ani nesnažil. Nekupoval jsem leasingovou flotilu (jen jeden kus), nejsem zákazník s historií (kupoval jsem první VW, u daného dealera jsem byl poprvé v životě), bylo to na firmu, to ano. Ještě jsem si mohl přihodit slevu tuším 50k, kdybych nechal vůz protiúčtem.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od honziss »

petr_riha píše:
honziss píše:Kodiaq cenik: Style s 110kw tdi 4x4 = 1.059.900. Prihod tazny, bufik a par prkotin co u rodinnyho auta chces a ses +kilo.

Add sleva - jasne, kdyz to bude kupovat velka firma nebo leasingovka, pujde to dolu, ale rozhodne ne na 800. A furt se tu bavime o 110kw nafte...

Kamos co ted kupoval jedno auto soukrome pro rodinu udelal velmi strizlivou konfiguraci za 1.2 a sleva byla 5% (objednal tusim highlandera). Auto se kterym jsem jel bylo za mega po slevach...tot moje zkusenosti.
Plácáš nesmysly.

Jednak nevěřím tomu, že by se dneska některé auto prodávalo jen s 5% slevou.Dvoudifernou slevu dostáváš snad všude za pozdrav.

A k tomu Kodiaku: Kodiaka nemám, ale když jsem 2 roky zpět kupoval Tiguana, dostal jsem na něj skoro 20%, a to jsem se ani nesnažil. Nekupoval jsem leasingovou flotilu (jen jeden kus), nejsem zákazník s historií (kupoval jsem první VW, u daného dealera jsem byl poprvé v životě), bylo to na firmu, to ano. Ještě jsem si mohl přihodit slevu tuším 50k, kdybych nechal vůz protiúčtem.
Neplacam nesmysly. Nabidku jsem videl na vlastni oci.

Ze sis koupil tiguana s 20% pred 2ma rokama je informace k nicemu, za dva roky se trh dost zmenil.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od honziss »

_sulcik_ píše:A co je na něm konkrétně mizernýho? Že je komfortně odladěný a nevytřepe z tebe duši jako některá konkurence? :D Udělat podvozek, který je komfortní a zároveň "sportovní" tak trochu nejde, protože to jsou protiklady :D
Konkretne na muj vkus se to dost naklani, coz dohromady s ultralehkym rizenim, na 18" kolech z toho dela neprijemnou vec na rizeni. Rejd taky nicmoc. Prevod rizeni minimalne v zacatku pomalej. Pritom ani supr pohodlny, ani uplne tichy od podvozku to taky neni.

Nevim, asi jsem cekal vic, kdyz jsou z toho vsichni tak odvareny...
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Snowman000 »

PS: 3 detske sedacky vedla seba do Kodiaqu nejdu...isofix je rovnako od seba ako v Tiguane alebo Passate alebo Golfe...s Turkom sa to porovnavat neda...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od DoubleSix »

honziss píše: A argumentovat ze mizernej podvozek a rizeni je v poradku, protoze me to aspon donuti jezdit pomalu je uz uplne mimo.
Tohle ale nikdo neříkal [-x
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od DoubleSix »

honziss píše:Konkretne na muj vkus se to dost naklani, coz dohromady s ultralehkym rizenim, na 18" kolech z toho dela neprijemnou vec na rizeni. Rejd taky nicmoc. Prevod rizeni minimalne v zacatku pomalej. Pritom ani supr pohodlny, ani uplne tichy od podvozku to taky neni.

Nevim, asi jsem cekal vic, kdyz jsou z toho vsichni tak odvareny...
Já ti nevím, nejhorší SUV, kterým jsem jel, byl Lexus RX. To v zimě na sněhu neprojelo pomalu ani ostrou zatáčku a zadek se urval takovým způsobem, že to ani ESP nezkrotilo. Holt asi těžký baterky v kufru :D .

S Kodiaqem problém nemám. Nepřijde mi ani hlučný, ani špatné řízení, ani špatný podvozek (a to nemám DCC). Ale je to auto vyrobené teď v červnu a s benzínem, ne s těžkým naftovým motorem.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od mattonecz »

No na škodovku moc slevy nedávaj. Na VW asi furt 20% na IČO jde. Proto je VW levnější..
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od řidičBOB »

20% na Shade snad ani nikdy nebylo.
Já na RS120 teď dostal 12%.
VW je s podporou úplně jinde.
Jinak velké plus toho Kodiaqa je, že se to nesere. Jízdně s tím mám taky problém, ale hlavně tedy s tou naftou.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od DoubleSix »

Ta výše slevy je hodně rozdílná, zvlášť u koncernu.
Např. LeasePlan má u Škody slevu 17%, u Audi 22%, u VW 12%. Ale pokud bys to auto kupoval přes VWFS (bývalý Škofin), tak u Audi se dostaneš skoro ke 30%.
Odpovědět