Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Průšvih nastává, pokud jsi odkázaný pouze na veřejné nabíječky, nabíječky jsou obsazené nebo se těšíš na dovolenou a musíš hodinu či 2 nabíjet.
A to právě ono. Velmi často jsem na vesnici v Bavorském lese, kde parkuji před domem. Nejbližší nabíječka hodně moc daleko. A co cestou k moři či do Dolomitů? Chápu hybrid, ale tohle pro mě není a nebude. A malé auto chápu jako ideál lehké kompaktní auto se slušným výkonem a dobrým podvozkem. A elektroauto nebude lehké ani to malé.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Honza42 »

Tak určitě. Leasingovky se totiž už nyní těší, jak se napakují až budou prodávat tříletou elektroplečku, kde baterky budou dělat polovinu ceny auta a jejich životnost bude ve hvězdách. O to se totiž lidi na bazaru určitě poperou.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od pavproch »

HondaMan píše:Honziss: Když se podívám, kolik jezdí Kodiaqů včetně RS, ...
Mno, za ca poslední 2-3tis km po CZ a SK sem Kardijaqy potkal asi dva, ereso žádné. Tožtak.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od petr_riha »

Tak ono se stačí projet trochu v Praze a okolí a potkas jich spoustu.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od honziss »

Snowman000 píše:
honziss píše:Jenze vetsina tech kodiaqu jsou operaky, staci se podivat na podlozky pod spz, kde to leasingovky nakupujou za cenik minus hodne %. To u EV tak moc nejde a tomu bude odpovidat cena...
V tomto trochu nesuhlasim...budu to prave leasingovky, ktore toto budu tlacit najviac (alebo inak, nebudu mat uz na klasiku take %) a obzvlast ta Skodovacka...jednoducho sa "slubi" krasna vykupna ciastka, a celkovo nizke TCO a hned to pojde /:)
Neverim ze marze prodejcu na id3 a tiguana bude stejna ani nahodou. Co jsem zatim vypozoroval, tak u ev jedou vsichni (sondoval jsem bmw, vw, hyundai) dost na krev... A cekat, ze se o ev auta z leasingovek za 3 roky nekdo popere je dost lichy, kdyz tenhle trh zaziva nejvetsi rozjezd (novy modely, klesajici ceny, atd..)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3960
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od HondaMan »

Pp: píšu Ti to už po několikáté. Špatně koukáš. Já mám naopak pocit že je Kodiaq každé druhé auto na silnici. A osobně znám 3 majitele kodiaqů a 2 z nich jsou RS.

Kde je problém s 3yo el. autem? Já bych ho klidně koupil. Pro ženu naprostý ideál.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
VS*
Letec
Příspěvky: 1257
Registrován: stř 23 lis 18:03

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od VS* »

EV prostě není pro každého... Dá se provozovat i na bytě, nabíjet zdarma u obchoďáku během nákupu atd. ale nemá to už takový smysl...
Není pro někoho kdo jezdí denně 500km....ale kolik takových lidí je?
Většina najede 20-40km za den....pokud teda vynecháme pražáky, tak to bude o prak km víc...
Mě EV dává smysl velký...aktuálně i nad tím uvažujeme doma.
Když jsem si spočítal veškeré náklady na údržbu které u EV nejsou (jen diagnostika a prohlídka jednou za 2roky za cca 1500kč) záruka 8let na baterky s garancí že nebudou mít pod 80%....na baráku naštěstí zásuvky na 400V mám... na zeď wallbox a nabito je přes noc upne bez problémů a při ceně na km co nedá ani nafťák se spotřebou 5l....
2x týdně pracovně cca 200km a zbytek týdne pár km po městě...takže provoz úplně s přehledem.
Nákupní cena sice o něco vyšší ale náklady pak téměř žádné takže cenově to ve výsledku vyjde líp pro EV...
To ticho, výkon a zátah co EV má...... Mě to smysl dává velký :D
PROTECTOR II 950Mcz ALP3: SPOLEHLIVÁ A NEKOMPROMISNÍ OCHRANA
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Snowman000 »

honziss píše:Neverim ze marze prodejcu na id3 a tiguana bude stejna ani nahodou. Co jsem zatim vypozoroval, tak u ev jedou vsichni (sondoval jsem bmw, vw, hyundai) dost na krev... A cekat, ze se o ev auta z leasingovek za 3 roky nekdo popere je dost lichy, kdyz tenhle trh zaziva nejvetsi rozjezd (novy modely, klesajici ceny, atd..)
Viem co chces povedat, ale nie. A marza nie je vsetko, velku ulohu hraju dalsie podpory z fabriky. A za situacie, kedy si spocitas ze si priemerom CO2 20% nad to co musis diky #mojeeu, tak je operak ta najlahsia cesta ako to medzi ludi dostat.
Krasne to popisal Jason Cammisa v jednom podcaste ako to fungovalo u BMW:
https://youtu.be/2OWdDCr2mk4?list=PL9EF ... Ihzh&t=881
...a to este neexistovali nejake CO2 fleetove limity...

Takze cucnem teraz z prsta ale operak na Enyaqa bude niekde na urovni Octavie Combi a to uz si to sakra rozmyslis ci do toho neist [-(
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Snowman000 »

HondaMan píše:Kde je problém s 3yo el. autem? Já bych ho klidně koupil. Pro ženu naprostý ideál.
Sam sa s touto myslienkou zacinam pohravat ( neviete ci uz peklo zamrzlo? ;;) ), do buduceho baraku planujem tiez pripojku na wallbox a na priskoky do BA bude nejaky kludne aj jazdeny eup/eGolf idealny (miesto Pandy :(( ), za den viac nez 50km bezne nedavame, takze inde ako doma to ani nabijat nebudeme musiet (a v praci mam rychlonabijajdu ak bude velmi zle). K tomu rodinny povoz na vsetko ostatne...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

Já bych Swiftíka Sport za elektro nikdy nevyměnil ;) Ten zvuk motoru vytáčeného k sedmi tisícům, hmotnost tisíc kg a podvozek s Bilsteiny. Ne, ne, není to jen o zrychlení v přímce, ale o celkovém zážitku z jízdy :)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět