Vše co se týká OS a SW...

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
mager
Pan Řidič
Příspěvky: 389
Registrován: stř 16 úno 15:36

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od mager »

ako media center vyzera celkom k svetu geexbox
geexbox.org
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

mager píše:odporucam na zaciatok linux mint, po instalacii je tam v podstate vsetko, nic netreba doinstalovat.
ostatne distribucie mam taky pocit sa uberaju nespravnym smerom, tie nove graficke prostredia skor odradia ako prilakaju novych pouzivatelov.
mint je v tomto zatial konzervativny, pouziva este stary gnome.
linuxmint.com
Ten Mint jsem zkoušel, ale na něčem jsem se zasekl a utekl jsem od toho..jenom už nevím co to bylo :-? Ale asi ho zkusím znovu.

Obrázek
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pickuper »

Psycho vlk Wolf píše:Otázka je, jak budou spolupracovat ty rekordéry a spol. S media centry by neměl být žádný problém. Tak ono v podstatě s NAS a sesíťováním PC nebude až tak velký problém. Jen bych nechtěl nastavovat FTP, email klient atd. Samotný disk nebude problém. :D O NAS jsem se nikdy nezajímal, takže jen dedukuji. :))
spolíhám na SAMBU :D
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pickuper píše:aikon: no jestli to nebude právě tím Ubuntu..............jak již bylo zmíněno výše pro "normální" lidi a "normální" použití je asi nejlepší ten Mint. Ale je fakt, že některý aplikace přímo pro widle na linuxu nebudou chodit buďto nikdy nebo vždycky hodně blbě. Ale celý je to od začátku o tom, k čemu ten komp primárně používáš a čeho se můžeš nebo seš ochotnej vzdát .......
S těmi aplikacemi na Widle to není až tak úplně pravda. Přes WINE (nebo PlayonLinux, Cedega, Crossover) je lze spouštět. Některé fungujou 100% některé s menšími nebo většiny problémy. :)
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pickuper »

mager píše:ako media center vyzera celkom k svetu geexbox
geexbox.org
.... nikde tam nevidím nic o možnosti "plnohodnotnýho" surfování po webu :-?
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

mager píše:ako media center vyzera celkom k svetu geexbox
geexbox.org
To nevypadá vůbec špatně. Otázka je, jak to funguje v praxi. :-?
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pickuper »

Psycho vlk Wolf píše:S těmi aplikacemi na Widle to není až tak úplně pravda. Přes WINE (nebo PlayonLinux, Cedega, Crossover) je lze spouštět. Některé fungujou 100% některé s menšími nebo většiny problémy. :)
čeče, jak s kterejma...........třeba ekonomickej systém, kterej tady mám si v LINUXU ani nešktrne, WINE neWINE.....prostě Stormware se netají tím, že to bylo, je a bude jenom pro WIdle :( Kdyby to tak nebylo tak jsem na Linuxu už dávno.......
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Pajjoun
Mistr volantu
Příspěvky: 751
Registrován: stř 16 úno 08:50
Bydliště: Kladno

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Pajjoun »

Psycho vlk Wolf píše:
mager píše:odporucam na zaciatok linux mint, po instalacii je tam v podstate vsetko, nic netreba doinstalovat.
ostatne distribucie mam taky pocit sa uberaju nespravnym smerom, tie nove graficke prostredia skor odradia ako prilakaju novych pouzivatelov.
mint je v tomto zatial konzervativny, pouziva este stary gnome.
linuxmint.com
Ten Mint jsem zkoušel, ale na něčem jsem se zasekl a utekl jsem od toho..jenom už nevím co to bylo :-? Ale asi ho zkusím znovu.

Obrázek
To nevypadá špatně, takový podobný dosavadnim woknum. Asi pak do budoucna bude Linux nejlepšim řešenim, až Win udělá ty svoje osmičky...
Na mobilu už sem od nich přeběh, tak počítač by byl další krok. Ikdyž je to hudba hodně vzdálený budoucnosti, když mam pořád XP. :D
TSs
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Moucha »

Pickuper píše:Psycho:..... tak teoreticky mám LINUX už celkem zmáklej :D , teď ještě ta praxe. O Linuxi přemejšlím hlavně z důvodu nasazení NAS do vnitřní sítě v baráku. Hodlám postupem času vybudovat celkem sofistikovaný řešení sdílení úplně všeho a v rámci baráku i úplně všude + samozřejmě vnější přístup. A jak to tak čekuju, tak všechny "smart" věci ať už to jsou různý receivery, rekordéry či media centra tak do jednoho běhaj na LINUXU či jeho mutacích, tudíž předpokládám, že když všechno bude na +/- stejný platformě respektive protokolu, že to bude jedině lepší :)
Taky jsem laboroval s linuxem, než sem koupil Synology 212j a všechno co jsem chtěl v tom je a ještě ke všemu bez práce a přemejšlení :x
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
Psycho vlk Wolf
Mistr volantu
Příspěvky: 827
Registrován: stř 18 kvě 11:53
Bydliště: Zoo Praha - oddělení šelem
Kontaktovat uživatele:

Re: Vše co se týká OS a SW...

Příspěvek od Psycho vlk Wolf »

Pickuper píše:
mager píše:ako media center vyzera celkom k svetu geexbox
geexbox.org
.... nikde tam nevidím nic o možnosti "plnohodnotnýho" surfování po webu :-?
Bude to tam, jelikož je to XBMC nástavba a pod tím bude nějaká distribuce. http://xbmc.org/ Pokud by to tam nebylo, tak to by jaksi tak úplně neplnilo svůj účel. :D
Peugeot 301 1.6VTi 85kw/115hp

Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kw/110hp
Škoda Octavia I 1.6MPi 74kw/100hp
Odpovědět