Výběr materiálu příjezdové cesty

Volné diskuse na libovolná témata...
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od petr_riha »

Arkis píše: pon 27 bře 08:40 Petr: S tím se samozřejmě počítá, ale určitě jsem nepočítal s tím, že to na klíč bude 3x dražší.
Tak jasně, ale u toho klíče 2-3násobek ceny oproti nasmlouvání jednotlivých materiálů a borců svépomocí, mi to přijde adekvátní. Ta firma ti v té ceně garantuje (měla by) to, že pokud se některý z těch ukáček večer ožere do němoty, přijde tam makat někdo jiný. To u těch jednotlivců nikdy nemáš. Navíc, pokud máš objednaný výkop díry, na nějakou hodiny mix s betonem, atd., a nepřijede první v pořadí s bagříkem, sesune se ti všechno ostatní (a ty lidi budeš muset zaplatit, protože tam na tebe mají místo a nemají nic jiného). Takže levnější, se starostmi, bolavými pažemi a nejistotou. Když to ale klapne, je to fajn :-)

Jestli je ta cena přemrštěná nebo ne, nevím, pohybuji se v jiném oboru, ten násobek se mi ale zdá v pořádku.

Každopádně držím palce, ať nový povrch dlouho slouží!
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Arkis »

To je fakt, že ta firma to musí mít načasované a nese s sebou rizika. Osobně si nemyslím, že by ta rizika byla taková, že si musí účtovat trojnásobek, ale víc hlav víc žere. :) Já si tam nechával rezervy jako blázen právě kvůli nespolehlivosti lidí. Jeden týden u nás byl bagrista. Chlapi ze sběrného dvoru mají pořád volno, takže ti to mohli přistavit kdykoliv. Pak se týden nic nedělo, když jsem zjišťoval a domlouval podkladní vrstvu. Teď to zase leží rozdělané na neurčito, dokud se neoteplí. Firma by to mezitím chtěla udělat v jednom tahu.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

Každopádně je fakt, že dneska něco dělat, tak to vždycky stojí neskutečný ranec. Mě stačí ta garáž, co doděláváme...
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Kavis »

Tak to je mazec, jak se ty ceny posunuly. Presne touhle dobou v r. 2021 jsem delal vjezd doma. 8.3. zacali, 31.3. predavali vydlazdeno. Zbourani masivni kameno/betonove zdi, vykopani svahu a kufru. Odvoz veskere sute a zeminy. Stavba operne zdi ze ztraceneho bedneni, vybetonovani patek pro pristresek na auto, dovoz a udusani kameniva na kufr, pokladka dlazby. Daval jsem pravda jen 6cm zamkovku, zadny nakladak dovnitr nikdy nepojede. Cca 20 metru na delku. V nejuzsim miste neco pres 3, v nejsirsim kolem 5ti + vydlazdeni travnateho pasu pred domem mezi chodnikem a cestou, takze necelych 90 m2.Sakum prdum i s branou, pohonem brany a tim pristreskem na auto to vyslo na 250.

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Kavis dne pon 27 bře 18:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

Škoda té zídky, je moc pěkná, ale chápu, že to jinak nešlo. Ještě, že jsme rekonstrukci doma, stihli z převážné části v r.2020, ještě za celkem normální ceny.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od petr_riha »

Arkis píše: pon 27 bře 11:21 To je fakt, že ta firma to musí mít načasované a nese s sebou rizika. Osobně si nemyslím, že by ta rizika byla taková, že si musí účtovat trojnásobek, ale víc hlav víc žere. :)
Tak pokud ta firma má víc jak 1 člověka, tak tam mas spoustu nevydelavajich - účetní, někdo, kdo to koordinuje, obchodak, atd. Plus jestli to jsou zaměstnanci, tak tam ta cena roste o hodně oproti “šéfe, bez papíru?”
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Kavis »

M.Z. píše: pon 27 bře 16:53 Škoda té zídky, je moc pěkná, ale chápu, že to jinak nešlo. Ještě, že jsme rekonstrukci doma, stihli z převážné části v r.2020, ještě za celkem normální ceny.
Me to taky prislo skoda, ale kdyz se par let predtim budovala, tak investor (tchan) trval na tom, ze si mam udelat na druhe strane pred domem garaz, protoze vi nejlepe, co chci, byt tady nebydli.. Ja mu to rikal rovnou, ze ho vyjde levneji tam udelat branu a nechat na me, az nasetrim na ten vjezd. Kdyz se s nim nedalo domluvit, tak jsem to ukoncil tim, ze az to na zenu prepise, tak prvni vec bude, ze to zborim... Tech 25 metru zdi s plotem ho stalo 350,protoze si typek nechal dovezt 2 tatry kamenu, rucne si je stipal a skladal to skoro cele leto... Par let pozdeji to v prosinci prepsal a v breznu jsem mu 4,5 metru zboural :D
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

350 je dobrá cena, škoda té práce, ale tchánové vědí vždycky všecko líp.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Kavis »

Ono to bylo myslim 2015 nebo 16, kdyz tu zed delali, takze tehdy to bylo krapet vic penez. Hlavne mi od vybudovani vjezdu pres leto kazdou chvili vola, at mu otevru branu, protoze potrebuje neco navezt dovnitr, kdyz tu jezdi vysivat na zahradu a nechce se mu to tahat z cesty po schodech. To byl taky hlavni duvod, proc jsem chtel vjezd a ne garaz. Kdyz jsme se sem stehovali, tak jsme si museli hazet sedacku pres plot, protoze neprosla brankou. Kdyz privezli drevo, tak mi to vyblili na chodnik, poleno po polenu jsem to musel prehazet pres plot a pak az vozit v koleckach dozadu. V garazi by se mi taky blbe mylo auto wapkou atd atd. Ale to pro nej nebyly argumenty a pochopil to, az to bylo udelane a zacalo se to pouzivat.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

No jo, je to boj :D
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět