Výběr materiálu příjezdové cesty

Volné diskuse na libovolná témata...
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

Doporučím nešetřit na kufru a udělat ho 60cm, jak na náklaďák. Nikdy se neví, co tam přijede. Já po asfaltu i zámkovce jezdím i parkuji 7,5t nakladačem a ani ve vedrech, se neudělaly žádné prohlubně. (neudělal je ani 30t beton mix)
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Arkis »

Asi potřebuji reality check. Na kolik vás vyšlo asfaltování na m2? Přišla mi první nabídka a byl jsem tím docela zaskočen. Na internetu jsem našel nějaká data v rozsahu 1-3 roky staré a tam se mluvilo o cenách 500-800 Kč za asfaltování. S aktuálním stavem trhu jsem počítal, že to bude kolem 1300-1500 Kč/m2. Jo, to jsem se pletl.
Za předpokladu, že budu mít podklad hotový je cena asfaltování 3630 Kč/m2 za jednovrstvý asfalt. Výkopové práce a štěrk je dalších 1250 Kč/m2.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Brus »

Arkis píše: úte 03 led 19:58 Asi potřebuji reality check. Na kolik vás vyšlo asfaltování na m2? Přišla mi první nabídka a byl jsem tím docela zaskočen. Na internetu jsem našel nějaká data v rozsahu 1-3 roky staré a tam se mluvilo o cenách 500-800 Kč za asfaltování. S aktuálním stavem trhu jsem počítal, že to bude kolem 1300-1500 Kč/m2. Jo, to jsem se pletl.
Za předpokladu, že budu mít podklad hotový je cena asfaltování 3630 Kč/m2 za jednovrstvý asfalt. Výkopové práce a štěrk je dalších 1250 Kč/m2.
to te jen zkousi😂 nebo v cene je i 10 lete predplatne na odklizeni snehu?
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Brus »

Ja teda predloni na podzim extra stesti, ze zrovna delali novy povrch ve vedlejsi ulici, takze jsem zaplatil 1000kc za zhruba 1m3 asfaltu (2lopaty unc) plus nejake drobne za valcovani. soused o pul roku pozdeji dal 10k za podobnych cca 8-10m2
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od M.Z. »

V r.2020 jsem platil taky okolo 1000,-/m2, podklad jsem měl hotový. Věřím, že teď budou chtít 2x tolik, ale ty Arkisovy částky mi přijdou moc.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Arkis »

Já si myslím, že se tím spíš nechtějí zaobírat, protože to pro ně není zajímavé. Je to přímo správa silnic a údržba komunikací, která dělá opravy silnic, parkoviště u obchoďáků, odklízení sněhu a podobné. Tak nastřelenou cenou tedy většinu lidí odradí a nemusí se zaobírat drobnými blbostmi.

Ještě počkám na odpovědi od "normálních" firem, jestli se to bude lišit.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Arkis »

Kdybyste to někdo aktuálně řešili, tak cesta "na klíč" je velmi drahé peklo. I za pokládku kostek si naúčtovali 3000 Kč/m2 (včetně výkopových prací).
Šel jsem tedy cestou shánění všeho samostatně a budu mít betonovou za zlomek ceny.
Výkopové práce 600 Kč na hodinu. Dojel borec s minibagrem a za necelý pracovní den neměl co dělat. 4200 Kč
Odvoz zeminy. Přímo na místním sběrném dvoře přijímají zeminu bez omezení. Za odvoz přímo sběrným dvorem si účtovali 500 Kč za službu, 150+150 Kč manipulace (složení a naložení kontejneru) a 400 Kč cestu tam i zpět. 3600 Kč za odvoz všeho. Tato cena mě velmi překvapila a je to tím, že to dotuje obec.
Kamenná drť a písek 35 000 Kč i s dopravou.
Půjčení vibrační plošiny 1500 Kč na víkend.
Beton doveze betonárka až budou teploty nad 15°C. Cena bude 70 000 Kč. Prý na mé použití nebude potřeba udělat armovací sítě. Beton je naddimenzovaný jak složením, tak i výškou (C30/37 ve výšce 20 cm). I tak je tam ale asi udělám. Vyjde to víc jen asi o 13 000 Kč. Pak si vezmou cca 20 000 Kč za cestu/manipulaci a přislíbili pomoc s rozléváním.

Suma sumárum tedy celá příjezdovka vyjde na 147t Kč (1670 Kč/m2). Kdybych měl spoustu peněz navíc, tak to asi dám firmě na klíč. Je kolem toho dost organizování, zjišťování a shánění. Nemluvě o tom, že nejsem zvyklý pracovat rukami, takže ještě teď se mi třepou z té vibrační desky. Využil jsem opravdu celý víkend a duněl tam s tím přes většinu dne. Taky by to firma udělala rychleji, protože já musel jednotlivé fachmany pořád shánět a honit. Ve výsledku jsem ale spokojený.
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od petr_riha »

Vždycky specializovaná firma na klíč bude dražší než když si to nasmlouvas službu po službě sám. To je přeci normální.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Brus »

beton 30/37 se na tyhle plochy pouziva bezne a ty site bych tam dal. A taky se to pak musi narezat.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Výběr materiálu příjezdové cesty

Příspěvek od Arkis »

Petr: S tím se samozřejmě počítá, ale určitě jsem nepočítal s tím, že to na klíč bude 3x dražší. Vem si, že jsem prakticky na polovině ceny firmy. Jenže za naddimenzovanější vrstvy a s mnohem dražším materiálem (beton vs zámkovka). Opravdu by mě zajímalo, kolik by si vzala firma na klíč za tuto specifikaci.

brus. Ano, o nařezání vím. :) Mi říkali, že se nejčastěji používá 20/25. I když mi říkali, že sítě nejsou nutné, tak je tam dám. Je lepší mít jistotu za pár tisíc navíc než za pár let řešit problém.
Odpovědět