Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Příspěvek od cyxyc »

Ahoj, hledám člověka z Prahy, který se vyzná v autech (nejlépe automechanik). Rád bych, aby se mnou zajel do autobazaru a za nějakou finanční odměnu mi pomohl vybrat auto.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Příspěvek od Arkis »

Pokud hledáš profíky a jsi ochotný za to zaplatit, tak mohu doporučit proklepneme.cz. Prohlídka cca 3000 Kč + cca 1500 Kč cesta kousek od Prahy. Připrav se ale na to, že to nedělají jako mechanici, kteří si za to vezmou pár stovek a do dvaceti minut jsou pryč. Prohlídka doslova trvá hodinu až dvě a zkontrolují pečlivě všechny okolnosti jak mechanicky, tak profi měřičem laku i diagnostikou.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Příspěvek od ctrl_j »

Presne, profi sluzby (tedy zadny vedlejsak mechanika o sobotach) jsou kolem tech 5k. Pro inspiraci
Přílohy
cenik-autoaz.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
cyxyc
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11 lis 19:12

Re: Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Příspěvek od cyxyc »

tak to je masakr. za 2 % kupní ceny bych to čekal i s opravou a šťastným koncem.
Uživatelský avatar
Arkis
Letec
Příspěvky: 1344
Registrován: stř 15 srp 20:58

Re: Hledám mechanika z Prahy na přednákupní prohlídku

Příspěvek od Arkis »

Šťastný konec ti nikdo nezajistí. Já je platil 2x. Na první prohlídce jsem byl sám s vlastní levnou diagnostikou, nic jsem nenašel, ikdyž se v autech relativně dobře vyznám a tak jsem si řekl, že je tedy pozvu. Do půl hodiny zjistil, že auto bylo bourané na pravý bok. Lakované komplet od blatníku až po kufr, ale velmi profesionálně. Vnitřní sloupky nelakované, takže to byly jen "povrchové" plechy. Jenže poté zjistil, že je vystřelený roletkový airbag a v diagnostice to bylo zamaskované. Šel tedy dál a kontroloval i věci jako výrobní čísla a vyražená data na tlumičích, závěsech a podobně. Celá pravá náprava byla dělaná, takže to bylo ve vyšší rychlosti. Odhad byl například opření na dálnici o svodidla při usnutí nebo nepozornosti. Jelikož auto bylo celý život pojištěné i havarijně, tak se polemizovalo i o tom, že to bylo v opilosti nebo tak nějak, protože to platil majitel sám a pojišťovna nemá záznam. Završilo to to, že se nemohl připojit na nějakou řídící jednotku a vysokotlaké čerpadlo nafty bylo skoro před smrtí, takže to pravděpodobně byla ještě stočenka.

Štěstí přišlo až na druhé prohlídce, kde sice také něco našel, ale bylo to vše OK v rámci sedm let starého auta a na nedostatky usmlouval slevu 20 000 Kč (byl nějaký problém s budíky) na autě za 200 000 Kč. Oprava budíků vyšla na pár tisíc.

Suma sumárum jsem tedy platil 2 prohlídky, ... ale!
1) vyhnul jsem se tomu prvnímu autu, ze kterého by se v blízké době stala černá díra na peníze
2) technik se sám zaplatil tím, že usmlouval cenu, což bych já s největší pravděpodobností nedokázal
3) vím jaké auto jsem koupil a jaké jsou jeho nedostatky
4) dostal jsem spoustu tipů, na co si u tohoto modelu dávat pozor, aby sloužilo co nejdéle

Určitě to tedy neberu jako vyhozené peníze, ale jako rozumnou investici.
Odpovědět