zbavte se SUV

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16307
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od pavproch »

jerry píše: Kola budu vozit vždy na střeše (mám lehká kola do 10 kg - silničky nebo hardtaily).
Taky nemám důvěru v koulo-nosiče a vozím bajky na střeše - vždy ale žiju ve stresu, že zapomenu, že mám něco (rel. vysokého) na střeše a vjedu do nízkého podjezdu (typicky podjezd pod potratí ve StarémMěstě u FM). :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od francis »

petr_riha píše:francis: od rana do vecera, sucho snih, 500km? Tady mi neco nesedi...
Jo, od nizin po hory, cely den
Mirek
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1732
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od petr_riha »

honziss píše:Je to napsany v TP: celkova hmotnost nebrzdenyho privesu + max svisle zatizeni koule.
KOlik je nosnost koule (na mém autě) vím, spíše jsem se podivoval na váhou těch ebiků, že by vážili tolik (nevím, v životě bych na to nesedl, hledat se mi to nechtělo).
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
honziss
Letec
Příspěvky: 3453
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od honziss »

Na kola na taznym existuje takova textilni sprcka, stejne tak na kola na strese existuje sitka proti hmyzu.

A doprovodny auta vozej na strese 7kg silnicky, potrebujou jich vozit vic jak 4, maj je vsechny v rychloupinacich a vlastne vubec nema smysl tenhle druh prepravy srovnavat.

Zalezi co kdo jezdi, predstava ze cpu bahnem obaleny endurko na strechu a pak mi to celou cestu opadava na auto = :ymsick:
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od DoubleSix »

jerry: také vozím kola raději na střeše.

Než RR Evoque se mi více líbí Velar, ten má i nějaké místo uvnitř.
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od DoubleSix »

petr_riha píše:HM: kolik takove elektrokolo vazi? Ze by 4elektrokola byla pres limit koule? To se mi nezda...
Elektrokola váží i 25kg. Svislé zatížení na kouli bývá kolem 80-100Kg.
Ono ani každý nosič kol není stavěný na elektrokola.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od řidičBOB »

já mám nosiče oba - mohu si vybrat :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od DoubleSix »

HondaMan píše:Asi jiné cesty. SUV jedoucí 180+ jsem už dlouho nepotkal. Většina se submisivně plácá v pravém okolo limitů nebo překáží v levém a čeká na pobídnutí dálkovýma :-D
Pokud to SUV má někdo jako služební auto, tak s tím lítá stejně rychle, jako kdyby měl Octavii.
Je ale pravda, že těch SUV 180+ nebývá tolik jako Superbů a Passatů. Ale v Německu kolem Mnichova se najdou :D
Uživatelský avatar
DoubleSix
Pan Řidič
Příspěvky: 435
Registrován: stř 16 úno 16:33

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od DoubleSix »

řidičBOB píše:já mám nosiče oba - mohu si vybrat :D
Taky tak, ale většinou jdou kola na střechu. Nemám pak problém s délkou, Superb Combi je už beztak dlouhé auto, tak proč přidávat dalších 0,5m s nosičem na kola.
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: zbavte se SUV

Příspěvek od jerry »

honziss píše:Na kola na taznym existuje takova textilni sprcka, stejne tak na kola na strese existuje sitka proti hmyzu.

A doprovodny auta vozej na strese 7kg silnicky, potrebujou jich vozit vic jak 4, maj je vsechny v rychloupinacich a vlastne vubec nema smysl tenhle druh prepravy srovnavat.

Zalezi co kdo jezdi, predstava ze cpu bahnem obaleny endurko na strechu a pak mi to celou cestu opadava na auto = :ymsick:
Ano, co kdo jezdí, já silničku 8 kg nebo MTB 10 kg. V doprovodné koloně si každou chvíli ťuknou navzájem a mít kola vzadu, to by bylo škod. V dnešním provozu to někdo nedobrzdí raz dva. Raději škodám a dohadům předcházím. Ale enduro bych také na střechu nedával ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět