Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Prave na bazi CMZRB mela ta komousska predstava vzniknout. Hodili mu to na hlavu primarne proto, ze jim predhodil draft se kterym bude jeste mraky prace a do voleb to nedaji. A kdyz to nestihnou do voleb, tak moc dobre vi, ze konecna. Takze ted to budou hrotit. Bud je AB presvedci, ze se to neda stihnout (nebo to stihnou a bude to zas paskvil), pripadne si musi hledat hlasy nekde jinde.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Sledujete Faltýnka diář?
To je mazec. Jakože, nedělal sem si iluze, že to takhle nefunguje. Ale vidět to napsaný a vidět jak nikdo nic nedělá, je prostě smutný...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Zarážející ale na tom je jiný fakt. Nikdo nekoná. Policie, státní zástupci - nikdo.
To takové kabelky, to byla jiná!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Lidé by mohli být v práci až 16 hodin v kuse, navrhuje průmyslník Juříček.
Otto Daněk - ATAS píše:Když se na něčem dohodnu se zaměstnancem, proč by nám do toho měl stát mluvit,
Dobrovolná dohoda mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem :-D
Jeho firma právě inzeruje několik pozic za 18,5 btto ve 3 směnném provozu... tj. ca 16 netto pokud dostanou stravenky, tak 15 cash...

Ještě mi tam chybí Hlavatý. Ten má podobně "progresivistické názory"...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Co sem tak slyšel tak Juricek pak dává celkem rozsáhlý bonusy. Za plnou docházku a tak. Tím se to dorovna.
A tbh si myslím že to tak vymyslel kvůli UKR. Ono totiž, co mám zkušenost, o standardní pracovní poměr, jak je legálně umožněn a to dvouletý vízum nestojí. Chtějí třeba měsíc drit a pak jet na 2 týdny domů. Což současny nastavení prakticky legálně neumožňuje... Což ty lidi žene do náručí různých pasaku.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Politický koutek

Příspěvek od HondaMan »

Ukrajinci neukrajinci makat dlouhodobě 12+ nebo rovnou 16h/den je mimo.
Ano, v krátkodobých případech nebo po přírodních katastrofách to jde. Je to nutnost a taky se to dělá i bez zákona.
Sám jsem si ve 20 letech zažil 12 - 16h makat, vyspat se mezi rozvaděčema a po 4 hod spánku a 2 chlebíčkách z kantýny jít nanovo. Po pár směnách je z tebe zombie, které nechceš potkat v práci natož třeba na silnici řídit dodávku plnou lidí...

Po 10 hodinách práce klesá koncentrace, efektivita, ruku v ruce s tím vzrůstá riziko úrazů, nehod... Pro seriozní společnosti je to no way. 90's mindset velí přitlačit na lidi...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Bez tlaku není výkon? :D
Jasně, že dlouhodobe to nejde. Spousta manažerů co tvrdí jak drou 16 hodin denně si neuvědomuje, že 16 hodin jezdit autem, bavit se s lidma a psát emaily je něco jinýho než těch 16 hodin denně vopravdu rukama oddelat...

Nicméně jsou lidi, co to dělat prostě chtěj, tak budiž jim přáno a ať jim to zákon umožní.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5406
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Teď jede hrozně hype kolem Radovana Vávry, tak ikdyž sem ho sledoval už předtím, tak si hledám nějaký jeho další výstupy. Zajímavej člověk. A našel jsem tenhle bizár.

[youtube_https]https://www.youtube.com/watch?v=HpEm_AxF5PM&t=2390s[/youtube_https]

Jako poctivej vesnickej chachar ze středního podnikání jsem řádnej alergickej na to, když se na mě nějakej "pražskej" kaštánek povyšuje, protože má pocit, že když udělal kariéru v korporátu, tak je jako něco víc. Typicky nákupčí korpu, ale to je jiná historie... :D

No a tahle paní mě fakt festovně pobavila.

Prvně v 34:00 (+ cca 2 minuty) dělá ramena, jak to ty blbci na vesnici dělají blbě. aby pak v 37:50 (+cca 3 minuty) začala kňučet, že příjmy jejích zaměstnanců byly závislý na nepřiznávaných penězích bokem a že když si požádá o náhradu ofiko mezd, tak dostane hovno a těm lidem to nestačí a je to hrozný prostě.
Chjo :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Odpovědět